DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Gminny Ośrodek Kultury SEZAM zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://goksezam.pl
Data publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 21.01.2021.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 21.01.2021.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Oświadczenie sporządzono dnia: 21.01.2021. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracownika Gminnego Ośrodka Kultury SEZAM.
Skróty klawiaturowe
Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogłyby wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Magdalena Woźniak, w.magda@goksezam.pl Kontaktować można się także dzwoniąc pod numer telefonu 618959295. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniania dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Biuro GOK SEZAM przy ulicy Poznańskiej 96 w Tarnowie Podgórnym mieści się na 1 piętrze budynku B Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne.
- Do frontowej części budynku prowadzą jedynie schody. Podjazd dla osób poruszających się na wózkach zamontowano przy tylnym wejściu. Umieszczone tam drzwi nie otwierają się jednak automatycznie, dlatego prosimy o zgłaszanie chęci przybycia wcześniej.
- Do biura GOK SEZAM z korytarza na parterze prowadzą schody.
- Bezpłatny parking znajduje się przy budynku A Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne, z wyznaczonym miejscem dla osób niepełnosprawnych.
- Do budynku można wejść z psem asystującym.
- Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
- W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Dom Kultury w Tarnowie Podgórnej przy ulicy Ogrodowej 14 jest częścią budynku A Urzędu Gminy.
- Wejście posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych.
- W budynku dostępna jest winda.
- Bezpłatny parking znajduje się przed budynkiem, jest wyznaczone miejsce dla osób niepełnosprawnych.
- Do budynku można wejść z psem asystującym.
- Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
- W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Centrum Kultury Przeźmierowo przy ulicy Ogrodowej 13a w Przeźmierowie jest samodzielnym budynkiem.
- Posiada dwa wejścia, do których prowadzi podjazd dla osób niepełnosprawnych.
- W obiekcie dostępna jest winda.
- Bezpłatny parking znajduje się przed budynkiem, jest wyznaczone miejsce dla osób niepełnosprawnych.
- Do budynku można wejść z psem asystującym.
- Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
- W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących