fbpx

Zespół powstał w 1996 r. na okoliczność udziału w Wojewódzkim turnieju „Moja wieś aktywna”, którego organizatorem był Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Sielinku. W 1996, oraz 1997 zespół został laureatem tego konkursu. Zespół jest często zapraszany na występy w kraju i za granicą. 

Od 2000 r. choreografem zespołu był Roman Matysiak, wychowawca wielu pokoleń tancerzy i choreografów. Po jego śmierci jego obowiązki przejął Marek Bukała, a po nim Sławomir Pawliński. Od 2010 za choreografię w zespole odpowiada Dariusz Jezierski. Za kierownictwo muzyczne odpowiada Dariusz Stocki, a kierownikiem zespołu jest Elżbieta Kucharska.

Zespół prezentował swój dorobek artystyczny podczas licznych koncertów w kraju i za granicą - w Holandii, Litwie, Niemczech, Francji, Bułgarii, Hiszpanii, Ukrainie sławiąc kulturę i tradycje naszych ojców, a jednocześnie promując Polskę i gminę Tarnowo Podgórne.

Zajęcia odbywają się w świetlicy w Lusowie, ul. Ogrodowa 3B, w poniedziałki w godzinach 18:00-21:00 i w czwartki w godzinach 19:00-21:00.

 

Log in

fb iconLog in with Facebook