fbpx

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne w obecnym składzie pracuje od 2009 roku. Zespół funkcjonuje w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury „SEZAM” i zrzesza obecnie 40 członków grupy koncertowej i kilkunastoosobową grupę aspirującą do podstawowego składu. Oprócz kształtowania wrażliwości muzycznej i umiejętności gry na instrumentach, orkiestra buduje w nich również inne istotne wartości patriotyczne i wychowawcze.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne w obecnym składzie pracuje od 2009 roku. Zespół funkcjonuje w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury „SEZAM” i zrzesza obecnie około 40 członków grupy koncertowej i kilkunastoosobową grupę aspirującą do podstawowego składu. Oprócz kształtowania wrażliwości muzycznej i umiejętności gry na instrumentach, orkiestra buduje w nich również inne istotne wartości patriotyczne i wychowawcze.
Szefem artystycznym i kapelmistrzem orkiestry jest Paweł Joks, który prowadzi też zajęcia sekcji trąbek. Pozostałe sekcje prowadzone są przez instruktorów: Mateusza Osowskiego - klarnet, Daniela Kobielskiego - saksofon, flet, Mateusza Filbrandta - puzon, sakshorn, waltornia, tuba oraz Piotra Kraśnera - perkusja.
Profesjonalna opieka instruktorska pozwoliła zespołowi na osiągnięcie w krótkim czasie bardzo wysokiego poziomu artystycznego, czego wyrazem są wyróżnienia i nagrody zdobywane na festiwalach i konkursach. Wśród nich - zwycięstwo Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Tarnowo Podgórne w konkursie „O Złoty Róg” (2013). W ciągu minionych lat tarnowscy muzycy koncertowali wielokrotnie w kraju i za granicą (Włochy, Niemcy, Bułgaria, Litwa, Anglia). Wyposażeni w doskonałe instrumenty i atrakcyjne stroje są artystyczną wizytówką Gminy Tarnowo Podgórne. W 2016 Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne pod dyrekcją Pawła Joksa zajęła I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1000 euro w ramach Międzynarodowych Przesłuchań Orkiestr Dętych im. Dusana Miljkovića.
Zajęcia odbywają się w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym.

Zajęcia odbywają się w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym.

Lekcje indywidualne, w sezonie 2019/2020, w poszczególnych sekcjach:
perkusja, poniedziałki (godz. 16-20) i czwartki (godz. 15-20.30)
klarnet, wtorki (godz. 15-21) i czwartki (godz. 15-20.30)
trąbka, wtorki (godz. 19-21) i środa (godz. 18.30-21)
saksofon, flet; środy (godz. 15-20) i czwartki (godz. 15-20.30)
tuba, puzon, sakshorn; środy (godz. 15-20) i czwartki (godz. 17-21.30)

Próby całej orkiestry odbywa się w czwartki w godzinach od 18.30 do 20.30.

 

Log in

fb iconLog in with Facebook