fbpx

Koło Śpiewu powstało w 1921r. Sześć lat później przyjęło imię kompozytora Feliksa Nowowiejskiego. W tym okresie Koło zgromadziło wiele nagród i wyróżnień (m.in. „Złota Maska Orfeusza” w Wlk. Dniach Muzyki w Dusznikach, „Złote Koło" w XII Wlk. Konfrontacjach Chóralnych w Kole, I miejsce w Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Lwówku). Ponadto został odznaczony przez Polski Związek Chórów i Orkiestr „Złotą Odznaką Honorową z Wieńcem Laurowym".

Chór występował za granicą (w Niemczech, na Litwie, na Węgrzech), bierze udział w imprezach ogólnokrajowych, licznych przeglądach, konkursach i świętach śpiewaczych, ale przede wszystkim chętnie występuje w różnych uroczystościach organizowanych na terenie gminy Tarnowo Podgórne.

Obecnie Koło Śpiewu liczy 38 osób czynnie śpiewających. Prezesem chóru jest Romualda Duda, a dyrygentem Szczepan Tomczak. Chór ma w swoim repertuarze pieśni patriotyczne, opracowania melodii ludowych polskich oraz innych narodów, utwory różnych stylów i okresów muzycznych, muzykę sakralną, w tym bogaty wachlarz kolędowy, pieśni współczesne, okolicznościowe, biesiadne oraz popularne tematy filmowe.

Zajęcia odbywają się w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym w poniedziałki i piątki w godzinach 19-21.

Log in

fb iconLog in with Facebook