fbpx

Młodzieżowa Orkiestra Dęta

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne w obecnym składzie pracuje od 2009 roku. Zespół funkcjonuje w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury „SEZAM” i zrzesza obecnie 50 członków grupy koncertowej i kilkunastoosobową grupę aspirującą do podstawowego składu. Oprócz kształtowania wrażliwości muzycznej i umiejętności gry na instrumentach, orkiestra buduje w nich również inne istotne wartości patriotyczne i wychowawcze.

Czytaj więcej

ZPiT Lusowiacy

Zespół powstał w 1996 r. na okoliczność udziału w Wojewódzkim turnieju „Moja wieś aktywna”, którego organizatorem był Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Sielinku. W 1996, oraz 1997 zespół został laureatem tego konkursu. Zespół jest często zapraszany na występy w kraju i za granicą. 

Czytaj więcej

DZPiTL Modraki

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Modraki”, to grupa składająca się z 60 dzieci w wieku od 6–15 lat zafascynowanych ludowym tańcem i piosenką. Od 2001 roku grupa działa w ramach Gminnego Ośrodka Kultury „SEZAM” w Tarnowie Podgórnym. Ogromną wartością wykształconą w zespole jest zaangażowanie dzieci i ich rodziców. Dzieci cechuje wysoki poziom kultury co sprawia, iż wszędzie są mile widziane. Wieloletnia praca pozwoliła nam stworzyć atrakcyjny program koncertowy.

Czytaj więcej

Koło Śpiewu im. F. Nowowiejskiego

Koło Śpiewu powstało w 1921r. Sześć lat później przyjęło imię kompozytora Feliksa Nowowiejskiego. W tym okresie Koło zgromadziło wiele nagród i wyróżnień (m.in. „Złota Maska Orfeusza” w Wlk. Dniach Muzyki w Dusznikach, „Złote Koło" w XII Wlk. Konfrontacjach Chóralnych w Kole, I miejsce w Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Lwówku). Ponadto został odznaczony przez Polski Związek Chórów i Orkiestr „Złotą Odznaką Honorową z Wieńcem Laurowym".

Czytaj więcej

Mażoretki

W końcu kwietnia 2006 roku powstała grupa Mażoretek przy Orkiestrze Dętej Gminy Tarnowo Podgórne. Początkowo próby odbywały się w Jankowicach, po kolejnym naborze próby przeniesiono do Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Debiut Mażoretek miał miejsce 14 stycznia 2007 roku podczas „Koncertu Noworocznego” prezentując swoje układy i nowe stroje. Mażoretki biorą udział w różnych paradach, występach i uroczystościach na terenie gminy, powiatu oraz kraju.

Czytaj więcej

Teatr Tańca Sortownia

Po kilku latach współistnienia dwóch zespołów kierowanych przez Piotra Bańkowskiego – działającej w Tarnowie Podgórnym grupy „Free Steps” i poznańskiego „Teatru Tańca Zakręconego” oba połączyły się i zwróciły w kierunku działań bardziej teatralnych. Zespół przyjął nazwę „Sortownia” i rozpoczął działalność w strukturach GOK „SEZAM". Na koncie ma takie taneczne spektakle, jak „Schody-Tryptyk”, „Wieczna wiosna oldschool’owca, czyli Po-lock-ować” „Antyrama”, „E-go”, „ANTY=BAŚŃ”, "Dylanie na ekranie", "Film", "Zabawka" Szkółki Tańca i Teatru Tańca Sortownia, "Kontrasty", "Zabawka"

Czytaj więcej

Grupa Teatralna Zamiast

Zespół pod kierownictwem Grażyny Smolibockiej zdobył uznanie nie tylko w naszej gminie, ale i na prestiżowych festiwalach. Wśród najcenniejszych nagród w jego dorobku znajdują się: Grand Prix festiwalu Arlekinada 2010 w Inowrocławiu za spektakl „Król Ubu”. Oprócz głównej nagrody, „Zamiast” zdobył wyróżnienia dla najlepszego aktora, aktorki, za reżyserię i scenografię. Także spektakl „Siódma pieczęć” został zauważony w Inowrocławiu i wyróżniony przez Jury Młodych (2013). 

Czytaj więcej

zespół teatralny Novi

Pierwszą instruktorką, działającej od 2007 roku w Przeźmierowie, grupy była Teresa Mańczak-Ciuksza. Na przestrzeni lat grupa stworzyła takie spektakle, jak „Czas robi swoje, a ty człowieku?”, „Katastrofa”, „Teatrzyk Zielona Gęś”, „Od ucha do ucha”, „Bolero” (wyróżnione za koncepcję inscenizacyjną na Melpomenie 2012 w Środzie Wielkopolskiej), „Białe plamy są czarne, czarne plamy są czerwone, żółte białe” i „Wielka płyta” (wyróżnione za pracę zespołową na Melpomenie 2012) i „Jak Strach Makowego Potwora pokonał”, za który Anna Kubot i Jan Cieciora otrzymali wyróżnienia aktorskie na Melpomenie 2013. W 2015 przedstawili spektakl „Ćwiczenia z Iwony” oparty na dramacie „Iwona, księżniczka Burgunda”, a 2016 spektakl „Marchewka”. Grupa Teatralna Novi w 2017 zaprezentowała spektakl „Garnitur prezydenta”, oparty na tekście jednej z najbardziej utytułowanych dramatopisarek młodego pokolenia, Maliny Prześlugi.

Czytaj więcej

Grupa Teatralna Rama

To najnowszy zespół spośród działających w GOK „SEZAM”, co nie znaczy, że niedoświadczony. Korzenie grupy sięgają projektu „Teatr w każdej wiosce”. Grupa, prowadzona w Tarnowie Podgórnym przez Artura Romańskiego, z biegiem lat stawała się coraz mniej dziecięca, a bardziej młodzieżowa. Stąd decyzja o przygotowaniu spektakli nieco dłuższych i trudniejszych, które niekoniecznie mieściły się w formule „Teatru w każdej wiosce”.

Czytaj więcej

Teatr w każdej wiosce

W zapoczątkowanym w 2002 roku projekcie działa obecnie 11, grup skupiających ponad 100 młodych aktorów. Na cotygodniowych próbach, pod okiem fachowych instruktorów, spotykają się dzieci z Lusówka, Sierosławia, Batorowa, Ceradza Kościelnego, Lusowa, Rumianka, Kokoszczyna, Przeźmierowa, Tarnowa Podgórnego i Sadów. Od października 2018 swoje próby rozpoczęła nowa grupa w Baranowie. Tradycją są spotkania wigilijne i zaduszkowe, wyjazdy do profesjonalnych teatrów, wyjazdowe i stacjonarne warsztaty artystyczne. Najważniejszy jest jednak finał - trwa dwa dni, a grupy prezentują efekty całorocznej pracy. Najbliższy - 11 i 12 maja 2019 w Centrum Kultury Przeźmierowo.

Czytaj więcej

Grupa Teatralna Senioritki

Zespół powstał jesienią 2010 roku z inicjatywy pań z Koła Seniora w Przeźmierowie. Kilkunastoosobowa grupa prowadzona jest przez aktorkę Teatru Animacji w Poznaniu, Mariolę Ryl-Krystianowską, która pomaga rozwijać aktorskie talenty.

Czytaj więcej

Koło dziennikarskie

Tworzą je ludzie w różnym wieku, zainteresowane nabywaniem dziennikarskich umiejętności. Zajęcia w Tarnowie Podgórnym prowadzi Andrzej Piechocki, wykładowca WSUS i WNSHiD, dziennikarz, wieloletni I zastępca redaktora naczelnego „Głosu Wielkopolskiego” największego dziennika regionu. Uczy on jak zadawać trafne pytania i jak celnie opisywać rzeczywistość. Efektem pracy koła jest „TarNowa Kultura” liczący 16 stron miesięcznik, w którym znaleźć można teksty o kulturze, reportaże, wywiady i aktualne informacje.

Kontakt w sprawie koła i nabory: 61 89 59 295.

Log in

fb iconLog in with Facebook