6.10 Łukasz Kuropaczewski w Lusowie

b_250_150_16777215_00_images_Lukasz_Kuropaczewski__-_do_netu.jpgTrzynasty sezon cyklu "Lusowskie Poranki Muzyczne" zakończy się efektownie. Do Lusowa - już nie po raz pierwszy - przyjedzie jeden z najwybitniejszych gitarzystów w Poslce - Łukasz Kuropaczewski. Jego recital odbędzie się w niedzielę, 6 października o godz. 13 w kościele w Lusowie. Wstęp wolny.

Artysta grał recitale w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata, m. in. Royal Festival Hall w Londynie, Carnegie Hall w Nowym Jorku, czy Concertgebouw w Amsterdamie. Jego koncertów słuchano w wielu krajach Europy, a także w Japonii, Kanadzie, USA, Meksyku i Panamie. Poza licznymi recitalami występuje również jako kameralista.

Współpracuje z najważniejszymi polskimi orkiestrami – Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Orkiestrą „Amadeus”, czy Orkiestrą „Aukso”. Nagrał sześć płyt, a trzy ostatnie były nominowane do nagrody „Fryderyk”.

Więcej o artyście: http://www.kuropaczewski.com/

Informacje

Podziel się wspomnieniami!

Otwarcie Centrum Kultury Przeźmierowo zbliża się wielkimi krokami. Gminny Ośrodek Kultury „SEZAM” zaprasza więc mieszkańców do podzielenia się swoimi wspomnieniami związanymi ze starym budynkiem „klubu” i Domu Kultury. Zachęcamy do przesyłania zdjęć, spisanych wspomnień, dokumentów i wszelkiego rodzaju pamiątek związanych z tym miejscem.

Więcej…

Ostatnie miejsca na wycieczkę!

Choć skończyły się już miejsca na wycieczkę do Torunia, dzieci szkolne z gminy Tarnowo Podgórne nadal mają szansę na całodniową przygodę w ramach „Wakacji z duchami”. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na wyjazd do Ziemi Konińskiej.

Więcej…

Zagraj na festiwalu BLusowo!

Międzynarodowy Festiwal Bluesowy „BLusowo” na dobre wpisał się już w krajobraz kulturalny naszej gminy. W tym roku odbędzie się w sobotę 23 sierpnia.

Więcej…

"Lusowiacy" wyróżnieni w Kielcach

Zespół Pieśni i Tańca "Lusowiacy" powrócił już z Kielc. Zdobył tam wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej.

Więcej…

Kryształowe Koło dla naszej orkiestry!

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne do listy swoich sukcesów może już dodać kolejny. Zespół prowadzony przez Pawła Joksa w niedzielę zdobył "Kryształowe Koło" - główną nagrodę turnieju orkiestr w Kole.

Więcej…