6.10 Łukasz Kuropaczewski w Lusowie

b_250_150_16777215_00_images_Lukasz_Kuropaczewski__-_do_netu.jpgTrzynasty sezon cyklu "Lusowskie Poranki Muzyczne" zakończy się efektownie. Do Lusowa - już nie po raz pierwszy - przyjedzie jeden z najwybitniejszych gitarzystów w Poslce - Łukasz Kuropaczewski. Jego recital odbędzie się w niedzielę, 6 października o godz. 13 w kościele w Lusowie. Wstęp wolny.

Artysta grał recitale w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata, m. in. Royal Festival Hall w Londynie, Carnegie Hall w Nowym Jorku, czy Concertgebouw w Amsterdamie. Jego koncertów słuchano w wielu krajach Europy, a także w Japonii, Kanadzie, USA, Meksyku i Panamie. Poza licznymi recitalami występuje również jako kameralista.

Współpracuje z najważniejszymi polskimi orkiestrami – Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Orkiestrą „Amadeus”, czy Orkiestrą „Aukso”. Nagrał sześć płyt, a trzy ostatnie były nominowane do nagrody „Fryderyk”.

Więcej o artyście: http://www.kuropaczewski.com/

Informacje

Daniel Szkopek z 2 nagrodami!

Uczeń Krzysztofa Zaremby z koła muzycznego w Tarnowie Podgórnym zdobył podczas Festiwalu Młodych Muzyków w Kórniku aż 2 nagrody! Jury nagrodziło go wyróżnieniem w kategorii instrumentów różnych, a za całokształt występu dostał nagrodę specjalną! Gratulujemy!

Dwa I miejsca w Murowanej Goślinie

Po raz kolejny okazało się, że mamy w naszej gminie świetnych recytatorów. Anna Pietrzak ze Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym i Kamil Janas z Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym zostali laureatami powiatowego konkursu recytatorskiego „Wiosenne przebudzenie”.

Więcej…

Laureaci "Rozśpiewanej Gminy"

Wyróżnieni zostali:

Emilia Bacik-Szkoła Podstawowa w Przeźmierowie

Weronika Bochnak- Szkoła Podstawowa w Lusowie

Julia Mróz-Szkoła Podstawowa w Lusowie

Marianna Dorna

Anna Kubot-Gimnazjum w Baranowie

Julia Tasiemska-Gimnazjum w Baranowie

Zespół "Iskierki"-Szkoła Podstawowa w Ceradzu Kościelnym

Gratulujemy!

Podziel się wspomnieniami!

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII odbędzie się 27 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O naszym rodaku, który 1 maja 2011 został beatyfikowany przez Benedykta XVI, papież Franciszek powiedział, że był wielkim misjonarzem Kościoła, który niósł ogień Ewangelii. Zapewne wielu mieszkańców naszej gminy spotykało się z papieżem Janem Pawłem II w różnych okolicznościach: na trasach Jego pielgrzymek, na placu Świętego Piotra, może także w Castel Gandolfo.

Więcej…

„Paranienormalni” wracają do Tarnowa

Ponad dwie godziny występu, sala wypełniona po brzegi i niekończące się bisy – tak było w maju 2010, gdy w Tarnowie Podgórnym wystąpił kabaret „Paranienormalni”. Grupa, która w międzyczasie osiągnęła sporo sukcesów, wystąpi u nas ponownie 16 maja.

Więcej…