19-26.07 Warsztaty artystyczne Lusowiaków

b_200_150_16777215_00_images_b_250_150_16777215_00_images_stories_lusowiacy.jpgZespół Pieśni i Tańca "Lusowiacy" wybiera się na warsztaty artystyczne. Odbędą się one w Sianożętach od 19 do 26 lipca.

22,25.07 Wakacje z duchami

Jednodniowe wycieczki w tym roku odbędą się pod hasłem „Wakacje z duchami”. W wycieczkach mogą brać udział dzieci szkolne z gminy Tarnowo Podgórne oraz zespołów GOK „SEZAM”. Zapisy przyjmujemy w siedzibie GOK „SEZAM” od 2 czerwca. Koszt jednej wycieczki to 30 zł, a przy wpłacie rodzic otrzymuje ulotkę ze szczegółowymi informacjami.

Czytaj więcej: 22,25.07 Wakacje z duchami

2.08 Kino plenerowe: "Wielkie piękno"

b_200_150_16777215_00_images_413036.2.jpgOstatni seans wypełni historia starzejącego się dziennikarza, który przemierza ulice Rzymu i wspomina bezpowrotnie utraconą, pełną namiętności młodość. Film „Wielkie piękno” obejrzymy 2 sierpnia o godz. 21 w Parku im. St. Kanikowskiego w Przeźmierowie. Wstęp na wszystkie seanse wolny, zapraszamy!

3.08 "Animato" w Lusowie

b_200_150_16777215_00_images_lusowskie_animato_plakat.jpgW sierpniu natomiast koncert dość nietypowy. Zagra Zespół Harmonijek Ustnych „Animato”. Historia grupy sięga roku 1978, a jej muzycy mają na koncie wiele nagród i występy w Bułgarii, Szwecji, Estonii, Niemczech i Włoszech. Od początku stawiają sobie za cel popularyzację harmonijki ustnej, demonstrując możliwości techniczne i walory orkiestrowego brzmienia tego instrumentu. Publiczności starają się pokazać, że w ich rękach harmonijka ustna ma prawie nieograniczone możliwości, że pozwala z powodzeniem zagrać każdy rodzaj muzyki. A w repertuarze grupy są zarówno utwory pop i jazzowe, jak i harmonijkowe aranżacje muzyki klasycznej, które z pewnością zdominują lusowski występ. Odbędzie się on w 3 sierpnia o godz. 13. Wstęp wolny.

Informacje

Podziel się wspomnieniami!

Otwarcie Centrum Kultury Przeźmierowo zbliża się wielkimi krokami. Gminny Ośrodek Kultury „SEZAM” zaprasza więc mieszkańców do podzielenia się swoimi wspomnieniami związanymi ze starym budynkiem „klubu” i Domu Kultury. Zachęcamy do przesyłania zdjęć, spisanych wspomnień, dokumentów i wszelkiego rodzaju pamiątek związanych z tym miejscem.

Więcej…

Ostatnie miejsca na wycieczkę!

Choć skończyły się już miejsca na wycieczkę do Torunia, dzieci szkolne z gminy Tarnowo Podgórne nadal mają szansę na całodniową przygodę w ramach „Wakacji z duchami”. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na wyjazd do Ziemi Konińskiej.

Więcej…

Zagraj na festiwalu BLusowo!

Międzynarodowy Festiwal Bluesowy „BLusowo” na dobre wpisał się już w krajobraz kulturalny naszej gminy. W tym roku odbędzie się w sobotę 23 sierpnia.

Więcej…

"Lusowiacy" wyróżnieni w Kielcach

Zespół Pieśni i Tańca "Lusowiacy" powrócił już z Kielc. Zdobył tam wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej.

Więcej…

Kryształowe Koło dla naszej orkiestry!

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne do listy swoich sukcesów może już dodać kolejny. Zespół prowadzony przez Pawła Joksa w niedzielę zdobył "Kryształowe Koło" - główną nagrodę turnieju orkiestr w Kole.

Więcej…