02,04.01 Pro Sinfonika

b_200_150_16777215_00_images_stories_prosinfonica.jpgKolejne koncerty w edukacyjnym cyklu "Pro Sinfonica" dla dzieci przedszkolnych nosić będą tytuł "Pan Świerszcz i Fryckowe opowieści". Odbędą się one 2 lutego w Przedszkolu w Baranowie, Przedszkolu w Przeźmierowie i w Szkole Podstawowej w Przeźmierowie oraz 4 lutego w Przedszkolu w Lusowie, Szkole Podstawowej w Lusowie, Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym, Przedszkolu w Tarnowie Podgórnym oraz Przedszkolu w Lusówku.

6.02 Jazzowa Scena Sezamu - Nowy sezon !

b_200_150_16777215_00_images_MODY_JAZZ_plakat.jpgW lutym odbędzie się także kolejne spotkanie z cyklu „Jazzowa Scena Sezamu”. Tym razem zagrają studenci Wydziału Jazzu poznańskiej Akademii Muzycznej. Koncert odbędzie się 6 lutego o godz. 19, a bilet kosztuje 20 zł.

>>> KUP BILET ONLINE <<<

8.02 Koncert G.Turnaua

b_200_150_16777215_00_images_turnau_plakat.jpgBRAK BILETÓW!

Niedawno otwarta scena Centrum Kultury Przeźmierowo gościła już wielu wspaniałych artystów, m. in. Stanisława Soykę i Hannę Banaszak. Tym razem w Przeźmierowie zaśpiewa Grzegorz Turnau, znakomity poeta i kompozytor, który choć nie kłania się gustom masowej publiczności, jest autorem wielu prawdziwych przebojów. Aż 7 jego albumów doczekało statusu „Złotej płyty”, a dwa pokryły się platyną.

Czytaj więcej: 8.02 Koncert G.Turnaua

9.02 Teatr Frajda dla dzieci - przedstawienie " Łza Ziemi "

b_200_150_16777215_00_images_Teatr_FRAJDA_-_Lza_Ziemi_-_04.jpgTeatr Frajda wystąpi dla dzieci z przedstawieniem o tematyce ekologicznej pt: "Łza Ziemi". Artyści zagrają spektakle: 9.02 o godz. 9 w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym i o godz.11 w Centrum Kultury w Przeźmierowie.

Czytaj więcej: 9.02 Teatr Frajda dla dzieci - przedstawienie " Łza Ziemi "

10,11,12.02 Mezzoforte: "Muzyka żydowska"

114_mezzoforte.jpg"Muzyka żydowska" to tytuł koncertów edukacyjnych z cyklu "Mezzoforte". Odbędą się one 11.02 w szkole podstawowej w Ceradzu Kościelnym i gimnazjum w Tarnowie Podgórnym, 10.02 w szkołach podstawowych w Lusówku i Przeźmierowie i gimnazjum w Baranowie, a 12.02 w szkołach podstawowych w Lusowie i Tarnowie Podgórnym oraz w tarnowskim domu kultury.

Informacje

Ferie dla dzieci - Brak miejsc!

Ferie zimowe w gminie Tarnowo Podgórne, pełne atrakcji, kulturalne i rozwijające zajęcia dla dzieci odbywać się będą w godzinach 10-14 od w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym i Centrum Kultury Przeźmierowo.

Koszt udziału w całym tygodniu zajęć to 50 zł, a zapisy przyjmujemy w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14, w godz. 15-20) i w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13, w godz. 9-12 i 15-20).

Więcej…

Harmonogram warsztatów TwKW

To zupełna nowość, po raz pierwszy nasi młodzi aktorzy będą mogli zobaczyć w jaki sposób powstają stroje i rekwizyty do ich spektakli. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Gierach.

Więcej…

Odbierz zaproszenie na koncert Modraków!

Zaprasza do Centrum Kultury Przeźmierowo na koncert „I w ciemności światło”.Działającej w GOK „SEZAM” grupie pod kierownictwem Agnieszki Dolaty podczas występutowarzyszyć będą goście z Chóru Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach „Dzieci Papy”.

Więcej…

Bilety już w sprzedaży!

W siedzibie GOK "SEZAM" (w godz. 9-15), Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (w godz. 15-20) i Centrum Kultury Przeźmierowo (w godz. 9-12 i 15-20) można już kupować bilety na najbliższe wydarzenia. Wśród nich - monodram Krystyny Podleskiej "Mój boski rozwód", koncert "Młody Jazz Poznański" i występ Grzegorza Turnaua. Wszystkie dostępne są także online - w serwisie Biletomat.pl. Szczegółowe informacje o wspomnianych wydarzeniach odnaleźć można w miesięczniku TarNowa Kultura i w dziale "Wydarzenia" na tej stronie.

 

Konkurs na kartkę rozstrzygnięty!

Spośród prac nadesłanych w konkursie na kartkę świąteczną wybraliśmy już najciekawsze. Po raz pierwszy w historii jury przyznało dwa równorzędne miejsca. Otrzymały je prace Zofii Marciniak (po prawej) ze Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym oraz Anny Łąckiej (po lewej)  z Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym. Wśród wyróżnionych autorów znaleźli się także: Dominika Degórska ze Szkoły Podstawowej w Lusowie, Mateusz Woźniak i Martyna Sadalska ze Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie, Hania Majewska z koła plastycznego w Tarnowie Podgórnym, a także przedszkolaki z grupy „Biedronki” przedszkola „Na zielonym wzgórzu” w Lusówku.

Więcej…