2.08 Kino plenerowe: "Wielkie piękno"

b_200_150_16777215_00_images_413036.2.jpgOstatni seans wypełni historia starzejącego się dziennikarza, który przemierza ulice Rzymu i wspomina bezpowrotnie utraconą, pełną namiętności młodość. Film „Wielkie piękno” obejrzymy 2 sierpnia o godz. 21 w Parku im. St. Kanikowskiego w Przeźmierowie. Wstęp wolny, zapraszamy!

3.08 "Animato" w Lusowie

b_200_150_16777215_00_images_lusowskie_animato_plakat.jpgW pierwszą niedzielę sierpnia w cyklu "Lusowskie Spotkania Muzyczne" zagra Zespół Harmonijek Ustnych „Animato”. Historia grupy sięga roku 1978, a jej muzycy mają na koncie wiele nagród i występy w Bułgarii, Szwecji, Estonii, Niemczech i Włoszech. Od początku stawiają sobie za cel popularyzację harmonijki ustnej, demonstrując możliwości techniczne i walory orkiestrowego brzmienia tego instrumentu.

Czytaj więcej: 3.08 "Animato" w Lusowie

6-14.08 Warsztaty artystyczne Mażoretek i Modraków

 Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Modraki” oraz Mażoretki od 6 do 14 sierpnia szkolić swój warsztat będą w  Kudowie Zdroju.

16.08 Występ Modraków na IV Festiwalu Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej

b_200_150_16777215_00_images_phoca_thumb_l__mg_8191.jpgDziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Modraki” wystapi na IV Festiwalu Tradycyjnej  Kuchni Wielkopolskiej. Impreza pod Patronatem Honorowym Marszałka Wojewódzkiego.

23.08 IV Międzynarodowy Festiwal Bluesowy "BLusowo 2014"

blusowomale.jpgW ciągu trzech pierwszych edycji festiwal „BLusowo” zdobył renomę w środowisku muzycznym, a jego niepowtarzalna atmosfera przyciąga nie tylko fanów bluesa, ale i wielu mieszkańców Lusowa, turystów. Czas więc przedstawić program czwartej edycji naszego festiwalu. 

Czytaj więcej: 23.08 IV Międzynarodowy Festiwal Bluesowy "BLusowo 2014"

Informacje

Podziel się wspomnieniami!

Otwarcie Centrum Kultury Przeźmierowo zbliża się wielkimi krokami. Gminny Ośrodek Kultury „SEZAM” zaprasza więc mieszkańców do podzielenia się swoimi wspomnieniami związanymi ze starym budynkiem „klubu” i Domu Kultury. Zachęcamy do przesyłania zdjęć, spisanych wspomnień, dokumentów i wszelkiego rodzaju pamiątek związanych z tym miejscem.

Więcej…

Ostatnie miejsca na wycieczkę!

Choć skończyły się już miejsca na wycieczkę do Torunia, dzieci szkolne z gminy Tarnowo Podgórne nadal mają szansę na całodniową przygodę w ramach „Wakacji z duchami”. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na wyjazd do Ziemi Konińskiej.

Więcej…

Zagraj na festiwalu BLusowo!

Międzynarodowy Festiwal Bluesowy „BLusowo” na dobre wpisał się już w krajobraz kulturalny naszej gminy. W tym roku odbędzie się w sobotę 23 sierpnia.

Więcej…

"Lusowiacy" wyróżnieni w Kielcach

Zespół Pieśni i Tańca "Lusowiacy" powrócił już z Kielc. Zdobył tam wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Artystycznych Wsi Polskiej.

Więcej…

Kryształowe Koło dla naszej orkiestry!

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne do listy swoich sukcesów może już dodać kolejny. Zespół prowadzony przez Pawła Joksa w niedzielę zdobył "Kryształowe Koło" - główną nagrodę turnieju orkiestr w Kole.

Więcej…