Wielkanoc 2014

 

25.04 Jazzowa Scena Sezamu: Maciej Strzelczyk Trio

b_200_150_16777215_00_images_strzelczyk_plakat.jpgJazzowa Scena Sezamu tym razem zaprasza wielbicieli klasycznego jazzu, skrzypiec i talentu Macieja Strzelczyka. W grudniu 2008 minęła setna rocznica urodzin Stéphane Grappelliego, który - zdaniem wielu - był najwybitniejszym skrzypkiem jazzowym w historii. W nawiązaniu do tej rocznicy jeden z najlepszych obecnie wiolinistów polskiego i europejskiego jazzu, Maciej Strzelczyk, postanowił uhonorować mistrza i stworzył „Projekt Grappelli”. Kompozycje wybitnego Francuza usłyszymy je w kwietniu w Tarnowie Podgórnym na „Jazzowej Scenie Sezamu”.

Czytaj więcej: 25.04 Jazzowa Scena Sezamu: Maciej Strzelczyk Trio

26.04 Przedstawienie Hamleta


b_200_150_16777215_00_images_premieraZAMIAST.jpgNajpierw był William Szekspir i jego „Hamlet”. Później Ivo Brešan i jego „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna”. Teraz tekst na warsztat wzięły Ola Kosicka z Grażyną Smolibocką i, działającą w GOK „SEZAM”, Grupą Teatralną „Zamiast”. Szykuje się interesujące wydarzenie!

Czytaj więcej: 26.04 Przedstawienie Hamleta

24-26.04 Sortownia w Kielcach

b_200_150_16777215_00_images_stories_sortowniamala.jpgWyjazd Teatru Tańca Sortownia na XIV Międzynarodowy Festiwal Tańca Kielce 2014

25,29,30.04 Koncerty edukacyjne Mezzoforte

114_mezzoforte.jpg"Gdzie słyszysz śpiew, tam wchodź" - to tytuł kolejnych koncertów edukacyjnych dla szkół z cyklu "Mezzoforte". Odbędą się one 25,29 i 30  kwietnia w Domu Kultury w Przeźmierowie, Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym, Gimnazjum w Baranowie, Szkole Podstawowej w Ceradzu Kościelnym, Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym, Szkole Podstawowej w Lusowie i Szkole Podstawowej w Lusówku.

Informacje

Daniel Szkopek z 2 nagrodami!

Uczeń Krzysztofa Zaremby z koła muzycznego w Tarnowie Podgórnym zdobył podczas Festiwalu Młodych Muzyków w Kórniku aż 2 nagrody! Jury nagrodziło go wyróżnieniem w kategorii instrumentów różnych, a za całokształt występu dostał nagrodę specjalną! Gratulujemy!

Dwa I miejsca w Murowanej Goślinie

Po raz kolejny okazało się, że mamy w naszej gminie świetnych recytatorów. Anna Pietrzak ze Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym i Kamil Janas z Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym zostali laureatami powiatowego konkursu recytatorskiego „Wiosenne przebudzenie”.

Więcej…

Laureaci "Rozśpiewanej Gminy"

Wyróżnieni zostali:

Emilia Bacik-Szkoła Podstawowa w Przeźmierowie

Weronika Bochnak- Szkoła Podstawowa w Lusowie

Julia Mróz-Szkoła Podstawowa w Lusowie

Marianna Dorna

Anna Kubot-Gimnazjum w Baranowie

Julia Tasiemska-Gimnazjum w Baranowie

Zespół "Iskierki"-Szkoła Podstawowa w Ceradzu Kościelnym

Gratulujemy!

Podziel się wspomnieniami!

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII odbędzie się 27 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O naszym rodaku, który 1 maja 2011 został beatyfikowany przez Benedykta XVI, papież Franciszek powiedział, że był wielkim misjonarzem Kościoła, który niósł ogień Ewangelii. Zapewne wielu mieszkańców naszej gminy spotykało się z papieżem Janem Pawłem II w różnych okolicznościach: na trasach Jego pielgrzymek, na placu Świętego Piotra, może także w Castel Gandolfo.

Więcej…

„Paranienormalni” wracają do Tarnowa

Ponad dwie godziny występu, sala wypełniona po brzegi i niekończące się bisy – tak było w maju 2010, gdy w Tarnowie Podgórnym wystąpił kabaret „Paranienormalni”. Grupa, która w międzyczasie osiągnęła sporo sukcesów, wystąpi u nas ponownie 16 maja.

Więcej…