3.10 Koncert w Szkole Muzycznej

b_200_150_16777215_00_images_PoznanskiChorKameralny_fotMarcinMuth.jpgSamorządowa Szkoła Muzyczna w Tarnowie Podgórnym i Gminny Ośrodek Kultury "SEZAM" zapraszają na koncert Poznańskiego Chóru Kameralnego w cyklu "Gwiazdy muzyki klasycznej". Odbędzie się on w auli szkoły w piątek, 3 października o godz. 18. Wstęp wolny!

Czytaj więcej: 3.10 Koncert w Szkole Muzycznej

5.10 "Poznańskie Słowiki" w Lusowie

b_200_150_16777215_00_images_lusowskie_sowiki_plakat_maly.jpgCzternasty sezon „Lusowskich Spotkań Muzycznych” zakończy występ słynnych „Poznańskich Słowików”. Zespół założony został w 1939 roku przez Stefana Stuligrosza, który poświęcił chórowi całe zawodowe życie i prowadził go aż do śmierci w 2012 roku. Schedę po słynnym dyrygencie przejął jego były asystent, a od 2009 roku II dyrygent, Maciej Wieloch.

Czytaj więcej: 5.10 "Poznańskie Słowiki" w Lusowie

6,8.10 Pro Sinfonika

b_200_150_16777215_00_images_stories_prosinfonica.jpgKolejne koncerty w edukacyjnym cyklu "Pro Sinfonica" dla dzieci przedszkolnych nosić będą tytuł "Lekcja u Mistrza". Odbędą się one 6 października w Przedszkolu w Baranowie, Przedszkolu w Przeźmierowie i w Szkole Podstawowej w Przeźmierowie oraz 8 października w Przedszkolu w Lusowie, Szkole Podstawowej w Lusowie, Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym, Przedszkolu w Tarnowie Podgórnym oraz Przedszkolu w Lusówku.

8.10 Wystawa prac Stanisława Shauera

Twórca monumentalnych rzeźb w drewnie, Stanisław Schauer, nie ogranicza swych zainteresowań do tej dziedziny sztuki. Zajmuje się też m. in. poezją i malarstwem. Akwarele jego autorstwa będziemy mogli podziwiać w Galerii w Rotundzie.

Czytaj więcej: 8.10 Wystawa prac Stanisława Shauera

20,21.10 Bajkowa trasa Teatru Frajda

b_200_150_16777215_00_images_logo_teatr_frajda_19820-300x167.jpgPewnego dnia znudzona, mała orangutanica Marcysia wyrusza w dżunglę. Spotyka różne zwierzęta, dopytuje je o ich ulubione zajęcia. Czy odnajdzie własną pasję? Pełna przygód, kolorowych zwierzęcych bohaterów i poczucia humoru opowieść....Premierowe przedstawienie Teatru Frajda pt."O rany Orangutany" zawita do Przedszkoli w Przeźmierowie, Tarnowie Podgórnym i Lusówku.

21,23,24.10 Mezzoforte: "Na królewskim dworze"

114_mezzoforte.jpg"Na królewskim dworze" to tytuł koncertów edukacyjnych z cyklu "Mezzoforte". Odbędą się one 21.10 w szkole podstawowej w Ceradzu Kościelnym i gimnazjum w Tarnowie Podgórnym, 23.10 w szkołach podstawowych w Lusówku i Przeźmierowie i gimnazjum w Baranowie, a 24.10 w szkołach podstawowych w Lusowie i Tarnowie Podgórnym oraz w tarnowskim domu kultury.

Informacje

Grzegorz Turnau - termin koncertu przełożony

W związku z opóźnieniem oddania do użytku Centrum Kultury Przeźmierowo, zaplanowany na październik koncert Grzegorza Turnaua odbędzie się w innym, późniejszym terminie. O szczegółach poinformujemy w miesięczniku "TarNowa Kultura" oraz na stronie www.goksezam.pl.

Jazzowa Scena Sezamu powraca!

Po wakacyjnej przerwie powraca Jazzowa Scena Sezamu. Na inaugurację nowego sezonu zagra w Tarnowie Podgórnym Wojciech Karolak Quartet – legenda polskiego jazzu. Koncert odbędzie się w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym w piątek, 24 października godz.19.

Więcej…

Zobacz jak było w Lusowie!

Podczas festiwalu BLusowo 2014, Dożynek Gminy Tarnowo Podgórne oraz Powiatowego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych działali w Lusowie reporterzy TVP Poznań. Efektem jest krótki film pokazujący fragmenty tych imprez. Powspominajmy!

Więcej…

Kabaret "Hrabi"- BILETY WYPRZEDANE!

Członkowie legendarnego kabaretu „Potem”, Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys, od ponad 10 lat wraz Łukaszem Pietschem i Tomaszem Majerem tworzą zespół – „Hrabi”. Nie mieli dotąd okazji wystąpić w Gminie Tarnowo Podgórne.

Więcej…

Czesław Śpiewa Solo Act - BILETY WYPRZEDANE!

Czesław Mozil, lider formacji „Czesław Śpiewa” i juror telewizyjnego programu „X Factor” wybiera się na trasę koncertową. Podczas solowych, kameralnych koncertów, usłyszeć będzie można nie tylko jego największe przeboje, ale też barwne opowieści, z których także jest znany.

Więcej…