Gminny Ośrodek Kultury „SEZAM” jest instytucją kultury działającą od 2002 roku. Prowadzi działalność artystyczną, impresaryjną, upowszechnieniową i edukacyjną. Jego działania koncentrują  się w Centrum Kultury w Przeźmierowie i Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Część oferty GOK „SEZAM” prezentowana jest także w innych miejscach na terenie gminy Tarnowo Podgórne. Ośrodek jest wydawcą miesięcznika „TarNowa Kultura”, zawierającego aktualne informacje o jego działalności.

W strukturach GOK „SEZAM” działają liczne zespoły artystyczne: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne, Zespół Pieśni i Tańca „Lusowiacy”, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Modraki”, Koło Śpiewu im. Feliksa Nowowiejskiego, Mażoretki, zespół „Swingulance” i Teatr Tańca „Sortownia”. Wśród grup teatralnych prowadzonych przez GOK „SEZAM” są zespoły seniorów („Senioritki”), młodzieżowe („Zamiast”, „Novi”), a także zespoły dziecięce skupione w projekcie „Teatr w każdej wiosce”, których zajęcia odbywają się w Lusowie, Rumianku, Lusówku, Sierosławiu, Batorowie, Ceradzu Kościelnym, Tarnowie Podgórnym, Przeźmierowie i Kokoszczynie.

Edukacja teatralna w gminie Tarnowo Podgórne prowadzona jest nie tylko poprzez zajęcia, lecz także regularnie organizowane przez GOK „SEZAM” spektakle dla dzieci w szkołach. Uczniowie szkół uczestniczą też w comiesięcznych koncertach z cyklu „Mezzoforte”, a przedszkolaki – w odbywających się co dwa tygodnie koncertach „Pro Sinfoniki”. Rozwijaniu artystycznych talentów sprzyjają koła zainteresowań dla dzieci i dorosłych oraz konkursy – recytatorskie, plastyczne, wokalne.

Gminny Ośrodek Kultury „SEZAM” regularnie zaprasza uznanych i wartościowych artystów. Mieszkańcy gminy Tarnowo Podgórne i goście mają okazję poznawać różnorodność muzyki klasycznej w cyklu „Lusowskie Poranki Muzyczne”, spotykać się z czołowymi muzykami jazzowymi na „Jazzowej Scenie Sezamu”, uczestniczyć w spektaklach teatralnych, wystawach i widowiskach kabaretowych. Za sprawą GOK „SEZAM” odbywają się także imprezy plenerowe, wśród nich m. in. Dni Gminy Tarnowo Podgórne, Dni Przeźmierowa, Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych i Ogólnopolski Festiwal Bluesowy „BLusowo”.

Więcej informacji o Gminnym Ośrodku Kultury „SEZAM” znajdziecie Państwo na niniejszej stronie internetowej. Zachęcamy do korzystania z naszej kulturalnej oferty.

create an account