Jarmarkowa tradycja w Przeźmierowie trwa

V Jarmark już 7 grudnia - Na jarmarkach spotykamy się bardziej kameralnie i po sąsiedzku. Także oferowane tu towary, czy przysmaki często pochodzą od lokalnych rękodzielników i producentów. Kolorowa sceneria, pełna muzyki i tradycyjnych, apetycznych zapachów sprzyja celebrowaniu „magii świąt” z rodziną i znajomymi.

Tradycja organizowania jarmarków bożonarodzeniowych w krajach Europy Środkowej i Zachodniej sięga XIV wieku. U naszych niemieckich sąsiadów są chyba najbardziej popularne, pojawiając się w małych miasteczkach i metropoliach, przy czym w tych ostatnich bywa ich niekiedy nawet po kilkadziesiąt. Wydaje się, że właśnie z Niemiec tradycja przywędrowała do Polski, a my bardzo ją polubiliśmy. Jest bowiem kolejnym sposobem na to, by nieco wydłużyć okres świątecznych przyjemności i może lepszą alternatywą dla zbyt częstych wizyt w centrach handlowych.

Jarmark w Przeźmierowie to także inicjatywa, która powstała z chęci wykreowania przestrzeni serdecznych spotkań lokalnej społeczności wokół pięknych tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Mamy w naszej okolicy mnóstwo bardzo zdolnych i twórczych osób, które mają tu szansę pokazać swoje piękne wyroby, lub pochwalić się talentem scenicznym. Co roku zapraszamy lokalnych wystawców do przygotowania stoisk handlowych, organizujemy program występów na scenie oraz część warsztatową.

Tegoroczna V edycja Jarmarku w Centrum Kultury Przeźmierowo odbędzie się w sobotę 7 grudnia w godzinach 12 – 19. Kolejnego dnia, w niedzielę 8 grudnia, uzupełni ją seans kinowy dla dzieci i wizyta prawdziwego Mikołaja z Rovaniemi. Na to ostatnie wydarzenie bilety będą dostępne niebawem. Zatem atrakcji w mikołajkowy weekend będzie w tym roku cała moc.

Na razie zdradzamy, że oprócz bogatej oferty stoisk z tradycyjnymi wyrobami i jedzeniem oraz świątecznego programu na scenie, przygotowujemy ciekawe warsztaty plastyczne i strefę dla najmłodszych dzieci.

PROGRAM JARMARKU

STREFA ZAKUPÓW - sala widowiskowa

Godz. 12 - 19  stoiska z rękodziełem, dekoracjami, odzieżą i smakołykami.

JARMARK CAFE - foyer przy recepcji oraz sala konferencyjna

Godz. 12 - 19  ciepłe i zimne jedzenie, ciasta, kawa, herbata, grzańce.

PROGRAM WYSTĘPÓW - sala widowiskowa

Godz. 15.15       kolędy w wykonaniu Studia Piosenki

Godz. 17             świąteczny występ DZPiTL Modraki oraz Mażoretek

STREFA MAŁEGO DZIECKAFiglarnia” - dla najmłodszych dzieci, sala baletowa na 1 piętrze

Godz. 12 – 17 zabawy z muzyką i instrumentami, chustą animacyjną, sensoryczne, duże bańki, bezpłatnie

STREFA WARSZTATÓW

sala widowiskowa (warsztaty płatne)

Godz. 12 - 15  Warsztaty z szycia z firmą Strima - ozdoby na choinkę, koszt: 20 zł, (datek na cele charytatywne)

Godz. 12 - 15 Warsztaty plastyczne z GOK „SEZAM” - kartki świąteczne metodą linorytu, koszt: 5 zł

Godz. 16 -18  Warsztaty florystyczne z kwiaciarnią Kwiatowe Inspiracje - wieniec świąteczny, koszt: 50 zł, obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godz. 16 - 19 Warsztaty rękodzieła z Caritas, ozdabianie  pudełek, kartki świąteczne, stroiki świąteczne, decoupage/zdobienie  mydełek, koszt: 5 zł

sala muzyczna (warsztaty bezpłatne)

Godz. 13 – 15 Rodzinne Kolędowanie ze Studiem Piosenki, od 8 roku życia, obowiązują zapisy do 6 grudnia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin dla wystawców: http://goksezam.pl/pliki/regulaminy/Jarmark2019.pdf

Regulamin konkursu na najlepsze ciasto: http://goksezam.pl/pliki/regulaminy/regulamin_konkursu_ciast.pdf

Zapraszamy!