Skandynawskie brzmienia na Jazzowej Scenie Sezamu

"Nordic Sounds” to najnowszy projekt Jarka Kostki - pianisty, aranżera, który już 8 lutego zaprezentuje go na Jazzowej Scenie Sezamu.

Artysta poszukał nowej idei w spuściźnie muzycznej Edwarda Griega, Jeana Sibeliusa i muzyce ludowej narodów skandynawskich. Potwierdzając aktualność maksymy - „Muzyka czerpie z innej istniejącej już muzyki", Jarek Kostka dokonał selekcji w bogatej spuściźnie muzycznej północy, niektóre z utworów świadomie skrócił, przerobił i wydobył z nich to "coś", co stanowi potrzebny dla jazzmanów impuls do improwizacji. Tak powstało tworzywo muzyczne będące bazą do dalszych przekształceń i poszukiwań dźwiękowych. "Nordic Jazz Project" to kolejny , dojrzalszy etap twórczy autora „Chopin Profanum”. Powściągliwość i liryzm muzyki skandynawskiej głęboko porusza wrażliwość muzyków i otwiera szerokie spektrum.
W projekcie biorą udział:
Jarek Kostka - fortepian
Jan Adamczewski - saksofon
Piotr Wiśniewski - kontrabas
Waldemar Franczyk - perkusja.

Na koncert zapraszamy 8 lutego 2019 o godzinie 19 do Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Bilety w cenie 20 zł można nabyć w siedzibie GOK „SEZAM” (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym) od pon. do pt. w godz. 9-15, w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14) od pon. do pt. w godz. 15-20, w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a) od wt. do pt. w godz. 16-20. Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl