Ferie zimowe w styczniu 2019 - zapisy od 5 grudnia

GOK SEZAM we współpracy z firmą Bricks 4 Kidz przygotował dla dzieci ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu. Zajęcia odbywać się będą w tygodniowych turnusach od 14-18 stycznia i 21-25 stycznia w godzinach od 8 do 16 w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym jak i Centrum Kultury Przeźmierowo. Koszt dla posiadaczy karty mieszkańca lub dokumentu poświadczającego uczęszczanie dziecka do placówki oświatowej gminy Tarnowo Podgórne to 250 zł za całotygodniowy turnus. Cena obejmuje opiekę doświadczonej kadry animatorów, materiały dydaktyczne, sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem, gry i zabawy planszowe, spotkania teatralne, pobyt na Tarnowskich Termach, wycieczkę na Dziewiczą Górę, upominek i dyplom dla każdego uczestnika, dwudaniowy obiad, wodę mineralną i soki, ubezpieczanie NNW.

Zapisy rozpoczynają się 5 grudnia. Należy zgłaszać udział dzieci na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 61 30 70 444.

 

Termin

DK Tarnowo Podgórne

CK Przeźmierowo

12 - 18.01

ZWIERZĘTA ŚWIATA (5-8)

MINIOStwory (5-8)

MŁODY ROBOTYK (9-12)

VIDEO GAME DESIGN

21 -  5.01

MINIOStwory (5-8)

ZWIERZĘTA ŚWIATA (5-8)

VIDEO GAME DESIGN

MŁODY ROBOTYK (9-12)

Poniżej przedstawiamy tematy, które będą realizowane podczas zajęć w domach kultury.

ZWIERZĘTA ŚWIATA  dla dzieci: 5-8 lat
Dzieci poprzez budowę specjalnych modeli z klocków Lego będą poznawać dziwne, często nieznane zwierzęta żyjące w różnych częściach świata. Prowadzić będą dzienniczek podróżnika, w którym rozwiązywać będą zadania związane ze światem zwierząt. Na koniec każdy z uczestników uzyska dyplom małego znawcy zwierząt, będąc specjalistą od zwierząt, o których istnieniu większość rówieśników, a nawet wielu dorosłych nie ma pojęcia. Czy są one groźne? A może bardzo przyjazne? Na te pytania znajdą odpowiedzi Ci którzy zapiszą się na zajęcia.

MINIOStwory  dla dzieci: 5-8 lat
Szaleństwo „minionkowe” wśród dzieci nie mija, więc i u nas nie mogło zabraknąć́ zajęć, których głównymi bohaterami będą̨ te prześmieszne stworzenia. Dzieci, będą̨ miały niepowtarzalną okazję stworzyć́ własnego, niepowtarzalnego Minionka Bricks 4 Kidz. Jak będzie miał na imię̨? Czym będzie się̨ wyróżniał spośród miliona pozostałych żółtych stworów? Czy będzie miał jakąś́ supermoc? To wszystko zależy od Was. Najważniejszym zadaniem będzie stworzenie załogi „M”, która każdego dnia będzie walczyła o swoją planetę̨, ze strasznymi potworami Lego®.

MŁODY ROBOTYK dla dzieci: 9-12 lat
Wszystkim młodym pasjonatom robotyki oferujemy półkolonię Lego® MINDSTORMS na której projektujemy zaawansowane modele robotów z wykorzystaniem silników, czujników, przekładni, kół, osi i innych technicznych składników. Dzieci będą mogły wcielić się w rolę saperów rozbrajających bomby, twórców gier zręcznościowych, kierowców formuły 1 lub dragstera, ale to nie wszystko… dzieci zamienią się także w „treserów” swojego psa, tudzież szalonych naukowców tworzącego własny kalkulator. Zajęcia odbędą się w przy użyciu zestawu Lego Mindstorms EV3 i specjalnego oprogramowania. Każdego dnia uczestników czekają nowe misje i wyzwania.

VIDEO GAME DESIGN dla dzieci: 9-12 lat
Dzieci są fanami gier komputerowych, ale stworzenie własnej gry to marzenie wielu i wielka frajda, a jeżeli dodamy do tego, że całość akcji dzieje się w świecie LEGO® to atrakcyjność tylko rośnie. Będzie taka szansa podczas ferii. Młodzi projektanci gier wymyślą i wspólnie opracują swoją grę wideo. Dzieci zbudują także mini model, który będzie główną postacią ich gry i zabiorą go sobie do domu.

Sprzedaż biletów w dniu 30 listopada

30 listopada po bilety zapraszamy do Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (w godz. 10-18). Kasa w siedzibie GOK "SEZAM" oraz w Centrum Kultury Przeźmierowo jest nieczynna. Przez całą dobę bilety można kupować internetowo - w serwisie Bilety24.pl. Za utrudnienia przepraszamy.

Rodzinne kolędowanie - warsztaty na Jarmarku

Zapraszamy na Rodzinne Kolędowanie – warsztaty! 
Poprowadzą je dla nas Ada i Paweł Rogożowie. Z muzyką związani przez pasję i zawód. Ada śpiewa, Paweł gra na instrumentach. Podczas warsztatów wokalnych rozśpiewają Wasze głosy, nauczą góralskiej kolędy, a przede wszystkim zaproszą do wspólnego śpiewania. Całość zakończy pamiątkowe nagranie kolędy. Prosimy o zgłaszanie udziału na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Warsztaty trwać będą 2 godziny, a rozpoczną się o 13.30 w sali muzycznej Centrum Kultury. Zajęcia są bezpłatne. Kolędowanie odbedzie się w ramach Jarmarku Bozonarodzoniowego. Zapraszamy!

Wybraliśmy kartki świąteczne

W tym roku w konkursie plastycznym na kartkę świąteczną postanowiliśmy nagrodzić 1. miejscem Patrycję Bukalską ze Szkoły Podstawowej nr. 1 w Tarnowie Podgórnym.

Wyróżnione zostały prace:

Heleny Barczyk ze Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie,

Marii Leśniewskiej z Przedszkola Publicznego "Kaczuszka" w Przeźmierowie,

2 prace Małgosi Wojciechowskiej ze Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie,

Julii Drąg ze Szkoły Podstawowej nr.1 w Tarnowie Podgórnym.

 

Wszystkim laureatom gratulujemy. Nagrodzone, wyróżnione i inne najciekawsze prace zobaczyć będzie można w Galerii w Rotundzie w Tarnowie Podgórnym od 28 listopada.

Odbiór nagród od 4.12.2018 do 14.12.2018 w Gminnym Ośrodku Kultury "SEZAM" ul. Poznańska 96 Tarnowo Podgórne od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15. 

Wszystkim uczestnikom, rodzicom, szkołom - dziękujemy za udział w zabawie!

IV Jarmark Bożonarodzeniowy

Już 16 grudnia salę widowiskową Centrum Kultury w Przeźmierowie wypełnią stoiska z atrakcyjnymi wyrobami, sceną zawładną nasze zespoły z programami świątecznymi, a sale zapełnią się uczestnikami warsztatów. Rozpoczniemy prezentacją o bożonarodzeniowych tradycjach i ozdobach charakterystycznych w polskiej kulturze. Następnie „Modraki” wprowadzą nas w jeszcze bardziej świąteczny nastrój, a po występie, wraz z instruktorami GOK „SEZAM”, zaproszą na wspólne warsztaty poświęcone przygotowaniu choinkowych ozdób. 
Jarmarkowe wydarzenia, warsztaty i występy są bezpłatne, mają charakter otwarty; wyjątek stanowią warsztaty plastyczne Caritas, niewielka opłata przeznaczona będzie na cele charytatywne. Dołączyć może każdy, w miarę dostępności miejsc. Na uwagę zasługują zwłaszcza warsztaty swingowego tańca oraz wokalne, prowadzone przez specjalistów i pasjonatów w swoich dziedzinach. Warsztaty wokalne wymagają wcześniejszych zapisów, których można dokonać za pośrednictwem Facebooka lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Publikujemy pełny program, który warto zabrać ze sobą, by niczego nie przegapić. Znajdziecie nas bez trudu, a w razie wątpliwości należy iść w tę stronę, z której słychać oślicę Papatkę. Tak, tak, nie zabraknie jej i w tym roku.

 

Program (scena)

11.30 Rozpoczęcie Jarmarku
11.45 Bożonarodzeniowe ozdoby – polskie tradycje i historia. Prezentacja 
12.45 Koncert DZPiTL „Modraki”
13:30 Swingowo-świąteczne warsztaty taneczne dla dzieci
14.00 Występ „Mażoretek”
14.30 Swingowo-świąteczne warsztaty taneczne dla dzieci
15.00 Kolędowanie z „Senioritkami”
15.30 Koncert Zespołu „Lusowiacy”
16.00 Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Tarnowo Podgórne
16.45 Swingowo-świąteczne warsztaty taneczne dla dorosłych
18.00 Zakończenie Jarmarku

Warsztaty

12.30-17.30 „Strefa Malucha” Figlarnia
(sala baletowa, I piętro CK)

13.45-15:00 Warsztaty plastyczne GOK z „Modrakami”
(sala konferencyjna, parter CK)

13.30-15.30 Rodzinne kolędowanie – warsztaty wokalne
(sala muzyczna, I piętro CK)
Uwaga! Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

15.15-16.15 Warsztaty pl

Baśniowy dziadek do orzechów - bilety już w sprzedaży

Niezwykła baśniowa opowieść, przepiękna muzyka Piotra Czajkowskiego, barwne stroje, romantyczny balet, bogata scenografia i elementy akrobatyki składają się na wyjątkowy spektakl „Baśniowy dziadek do orzechów”.

Jest to opowieść o Klarze, która w wigilię Bożego Narodzenia znajduje pod choinką drewnianego dziadka do orzechów. Po zapadnięciu zmroku, magiczna zabawka zabiera ją w świat magii. Na początku wspólnej przygody, ożywiony dziadek do orzechów toczy bitwę z myszami. Dowodząc żołnierzykami udaje mu się pokonać drużynę gryzoni. Główna bohaterka w swej wędrówce napotyka też Królową Śniegu i wiele innych postaci. Jak dalej potoczą się losy Klary i kogo jeszcze spotka na swojej magicznej drodze? Zobaczcie Państwo sami, zapraszając na spektakl swoje pociechy.

„Baśniowy dziadek do orzechów” doskonale łączy klasyczny balet z niezapomnianą muzyką Piotra Czajkowskiego. Wykonają go profesjonalni tancerze na co dzień związani z Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz narrator, który snuje  opowieść o losach bohaterów i ich przygodach.

Zapraszamy do Centrum Kultury w Przeźmierowie w czwartek 13 grudnia na godzinę 18. Bilety w cenie 35 zł dostępne są w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20) w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku, w godz. 15-20) oraz w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku, w godz. 9-15). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl.

Konkursu plastyczny "Niepodległa" - wyniki

Przedstawiamy laureatów konkursu plastycznego "Niepodległa" organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury SEZAM w Tarnowie Podgónym. 

Kategoria I - klasy 1-3 szkół podstawowych: 

I MIEJSCE - Piotr Rais, klasa2, SP Przeźmierowo, 
II MIEJSCE - Ignacy Duszyński, klasa 2, SP Lusowo, 
III MIEJSCE - Zuzanna Iwanow, klasa 3, SP Lusowo. 

Kategoria II - klasy 4-6 szkół podstawowych:

I MIEJSCE - Natalia Kaczmarek, klasa 4, SP Tarnowo Podgórne, 
II MIEJSCE - Kamil Ratajczak, klasa 6, SP Lusowo, 
III MIEJSCE - Anna Augustyniak, klasa 5, SP Tarnowo Podgórne, 
WYRÓŻNIENIE - Natasza Wojtkowiak, klasa 5, SP Tarnowo Podgórne, 
WYRÓŻNIENIE - Ksawery Trawiński, klasa 4, SP Tarnowo Podgórne. 

Kategoria III - klasy 7-8 szkół podstawowych - brak zgłoszonych prac.

Nagrody wręczone zostaną przed spektaklem operetkowym "Nasza to krew" 11 listopada w Centrum Kultury w Przeźmierowie o godzinie 17.
Po 11 listopada będzie je można odebrać w recepcji Centrum Kultury w Przeźmierowie od wtorku do piątku w godzinach od 16 do 20.

 

Log in

fb iconLog in with Facebook