fbpx

Kino "Zielone Oko" zaprasza dzieci i dorosłych

Pierwsze seanse już za nami. W te wakacje kino "Zielone Oko" przygotowało repertuar, w którym jak zwykle znajdą coś dla siebie zarówno młodsi, jak i starsi widzowie. 

Kiedy duże multipleksy borykają się z problemami dotyczącymi zachowania bezpieczeństwa, mniejsze kina, takie jak nasze, dzięki kameralnej sali i zapewniającej czystość obsłudze, jesteśmy w stanie stworzyć warunki, jakim wielkie sieci sprostać nie mogą. Siedzenia na naszej widowni ustawione są w odpowiedniej odległości, a zachowanie higieny jest możliwe dzięki ustawionym w różnych miejscach płynom do dezynfekcji. 

Zdajemy sobie sprawę, że obecne obostrzenia sprawiają pewien dyskomfort, ale przede wszystkim zależy nam na zachowaniu bezpieczeństwa. W naszych ośrodkach obowiązuje regulamin, z którym należy się zapoznać przed seansem. 

Repertuar oraz bilety dostępne na www.bilety24.pl

 

 

 

Zwrot biletów za odwołane/przełożone wydarzenia

Informacja dotycząca zakupionych biletów.

Bilety (nie dotyczy biletów zakupionych przez bilety24.pl) za odwołane/przełożone wydarzenia będzie można zwrócić od 1 lipca w biurze GOK SEZAM (godz. 9-15) po uprzednim umówieniu się pod numerem tel. 61 8959 228.

 

 

Zbuduj dobre wspomnienia z Bricks4Kidz

Zapraszamy na Lego-Półkolonie z Bricks4Kidz w Gminnym Ośrodku Kultury „SEZAM” w Tarnowie Podgórnym. Dla Lego-Maniaków, w wieku 5-8 lat oraz 9-12 lat, przygotowaliśmy dwa turnusy kreatywnych półkolonii: 27-31 lipca oraz 3-7 sierpnia.

W pierwszym tygodniu na dzieciaki czeka Moc Lego Wyobraźni. Zanurzymy się w świat Disneya, zaczynając od klasyków takich jak Mickey i Minnie czy Kaczor Donald. Budować będziemy ulubione postacie (Król Lew, Waleczna Merida, Kaczor Donald, Myszka Miki, Mała Syrenka) oraz ich światy. Na starsze dzieci czekać będzie Movie Making, a więc tworzenie animacji poklatkowych i filmów przy użyciu zbudowanych z Lego scenografii. Drugi tydzień to prawdziwa gratka dla fanów gier komputerowych. Młodsze dzieci tworzyć będą z klocków postacie znane z najfajnieszych gier komputerowych – Minecraft, Angry Birds, Mario – to nazwy, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Starszych uczestników zapraszamy z kolei na kurs programowania oraz tworzenie gier komputerowych związanych z przygodami kosmicznego statku. W każdym tygodniu zabieramy naszych uczestników na całodniową wycieczkę na Dziewiczą Górę, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji – warsztaty, gry terenowe, zwiedzanie wieży, piknik z kiełbaskami. W ramach półkolonii zapewniamy dzieciom napoje oraz obiady. Po więcej szczegółów oraz formularz do zapisów zapraszamy na stronę: https://www.bricks4kidz.com.pl/poznan/polkolonie/ Wolne miejsca bardzo szybko uciekają! 

Warsztaty dla uczestników kół i zespołów

W czasie wakacji również uczestnicy kół i zespołów GOK "SEZAM" mają możliwość wzięcia udziału, w specjalnie przygotowanych na ten czas, warsztatów. O tym, że nie będą to zwykłe spotkania świadczy choćby fakt, że ich zwieńczeniem będzie niepowtarzalna produkcja. Nie chcąc zdradzać wszystkich szczegółów, możemy uchylić rąbka tajemnicy, że efektem będą między innymi: koncert, autorska bajka-spektakl, wystawa oraz nagranie piosenki.

Warsztaty prowadzić będą grupy:

  • MOD
  • MODRAKI
  • TT SORTOWNIA
  • Koła Plastyczne
  • Studio Piosenki
  • GT RAMA
  • Mażoretki
  • GT Novi

 Zapisy i szczegóły u instruktorów.

 

Przed nami nowy sezon Lusowskich Spotkań Muzycznych

Cieszący się ogromną popularnością kolejny cykl Lusowskich Spotkań Muzycznych rozpocznie koncert Trio Animato. Mistrzowie harmonijek wystąpią w kościele w Lusowie już 12 lipca.

Podczas kolejnego spotkania (2.08) będziemy mieli okazję usłyszeć czarodziejską bandurę i niezwykły biały śpiew Mariny Terleckiej. Na koniec wakacji w nastrój medytacji i duchowego skupienia wprowadzi nas brzmienie klarnetu Piotra Mełecha. Gościć go będziemy 16 sierpnia.

Już dziś możemy zdradzić, że również wrześniowo-październikowe koncerty zapowiadają się nie lada gratką dla melomanów. Poświęcone będą muzyce chóralnej i pieśniom z różnych kręgów kulturowych. Starannie dobrany program stworzony jest z myślą o wiernej publiczności lusowskich koncertów i dedykowany w sposób szczególny społeczności ukraińskiej. Mam nadzieję, że muzyka zbliży nas i przyniesie wiele radości.

Do zobaczenia na koncertach!

*Prosimy o zapoznanie się z regulaminem imprez 

Wakacje z kulturą w GOK "SEZAM"

Zapraszamy na warsztaty organizowane przez GOK SEZAM. Dzięki nim poznacie Instruktorów, którzy na co dzień prowadzą nasze koła i zespoły, oraz będziecie mieli niepowtarzalną okazję sprawdzić swoich sił w tańcu, śpiewie lub zajęciach plastycznych.

 

Szczegóły:

Warsztaty plastyczne w DK Tarnowo Podgórne

Warsztaty plastyczne w CK Przeźmierowo

Warsztaty tańca nowoczesnego

Warsztaty wokalne

 

Prosimy również o zapoznanie się z regulaminem warsztatów.

Godziny otwarcia kas

Bilety (nie dotyczy biletów zakupionych przez bilety24.pl) za odwołane/przełożone wydarzenia będzie można zwrócić od 16 czerwca w kasach w DK Tarnowo Podgórne (wtorek-czwartek, w godz. 18:00-20:00) oraz CK Przeźmierowo (wtorek-czwartek, w godz. 18:00 - 20:00).

Przypominamy również, że bilety na przełożone spektakle i koncerty nie tracą ważności. Będzie je można wykorzystać w późniejszych terminie.

Otwieramy GOK SEZAM!

Na całkowity powrót do normalnego funkcjonowania w codzienności, jaką znamy, jeszcze wszyscy musimy poczekać. Choć wszyscy czujemy niepewność, staramy się wrócić do życia. Powoli, więc otwieramy swoje ośrodki kultury!

Czas pandemii jest czasem dla kultury trudnym. Choć staraliśmy się urozmaicić Państwu czas kwarantanny, publikując różne materiały w sieci, zdajemy sobie sprawę, że nie zastąpi to ani nam, ani naszym widzom oraz uczestnikom kół i zespołów osobistego udziału w kulturze. Dla GOK SEZAM ostatnie miesiące były czasem planowania i dbania o zapewnienie bezpieczeństwa na przyszłość. Powoli wracamy, odmrażamy swoją działalność, ale zwracamy uwagę przede wszystkim na dbanie o wspólne dobro. Dlatego też wprowadzaliśmy kilka ważnych zasad dotyczących poruszania się po obiektach oraz profilaktycznego działania przeciwpandemicznego. Szczegółowe informacje oraz regulaminy sukcesywnie będą się pojawiać w zakładce „Wytyczne COVID-19” na stronie internetowej www.goksezam.pl. Zachęcamy do śledzenia informacji również na naszym profilu na Facebooku oraz w TarNowej Kulturze.

 

Przed nami spotkania pełne emocji i wzruszeń

 

 

Z Kariną Białą, dyrektor GOK „SEZAM”,  

o planach na najbliższe miesiące rozmawia Magdalena Woźniak

 

Ostatnie wydarzenia sparaliżowały również działanie ośrodków kultury. Jak sobie z tym radzi GOK „SEZAM”?

- Wszyscy musieliśmy się odnaleźć w tej nowej sytuacji. Dla nas najważniejsze jest, by dobrze wykorzystać ten czas. Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa naszym widzom i uczestnikom. I tak, po zamknięciu naszych domów kultury, zabraliśmy się za dezynfekcję wszystkich pomieszczeń. Cały zespół zadbał o to, by po ustaniu epidemii wszystko było odkażone i przygotowane na kolejne wydarzenia. Czas kwarantanny wykorzystujemy też na planowanie. I zapewniam, że choć teraz jest u nas cicho i spokojnie, to przed nami spotkania pełne emocji i wzruszeń.

Brzmi dość tajemniczo… Czy zdradzisz Czytelnikom coś więcej?

- Mam nadzieję, że nic już nie pokrzyżuje nam planów i zainaugurujemy cykl Lusowskich Spotkań Muzycznych. Latem,  22 sierpnia jubileuszowa odsłona Festiwalu BLusowo. Dzień później (23 sierpnia) planujemy tradycyjnie spotkanie z folklorem. We wrześniu muzycznych doznań dostarczy nam zespół Voo Voo (koncert przeniesiony z 13 marca), a humor poprawi Kabaret Czesuaf z zespołem Mitochondrium. W październiku, w ramach Jazzowej Sceny Sezamu, wystąpi Adam Bałdych Quartet, a późną jesienią nie zabraknie spektaklu operetkowego. To na razie tyle, żeby nie odsłaniać wszystkich kart.

Czy  na naszych scenach, oprócz gości z zewnątrz, będzie można spotkać uczestników kół i zespoły GOK „SEZAM”?

- Na wystawienie swojego premierowego spektaklu czeka Grupa Teatralna  Zamiast. Pierwotnie miał być on zaprezentowany 14 marca. Jubileusz 10-lecia Teatr Tańca Sortownia, połączony z premierowym przedstawieniem, miał odbyć się w kwietniu, postanowiliśmy jednak przesunąć realizację tego wydarzenia. Przed nami finał projektu Teatr w Każdej wiosce, a także premiera spektaklu Grupy Teatralnej Novi. W tym roku czeka nas jeszcze jeden jubileusz. 10 lat kończą nasze Senioritki, które także wystawią specjalne przedstawienie z tej okazji. Swoimi produkcjami podzieli się z nami koło filmowe Animiaki. Liczymy też, że nasze koła i zespoły: Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Mażoretki, Studio Piosenki, ZPiT Lusowiacy, DZPiTL Modraki czy Koło Śpiewu im F. Nowowiejskiego zaprezentują się w tym roku szerszej publiczności. O terminach wszystkich występów i prezentacji będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej http://www.goksezam.pl/ i na łamach „TarNowej Kultury”. Dodam jeszcze, że koło dziennikarskie nie poddało się, w tym trudnym czasie i to dzięki niemu powstało to internetowe wydanie „TarNowej Kultury”.

Domy Kultury ozdabiają prace plastyczne wykonane przez uczestników kół pod kierownictwem Justyny Just-Przybylskiej i Magdaleny Łuczak. Czy i  tutaj również możemy liczyć na zaskoczenie?

- Obie prowadzące cały czas stawiają nowe wyzwania przed  uczestnikami swoich zajęć. Ostatnio powstały prace w nowej dla nich technice - linorytu. Efekty ich działań, będzie można obejrzeć w najbliższym czasie na sezamowym Facebooku, jak również później w Galerii w Rotundzie w Tarnowie Podgórnym oraz w CK Przeźmierowo. Czekamy też na pierwszą wystawę pracowni gobelinu prowadzonej przez Elżbietę Jelińską. Miałam okazję obejrzeć próbkę ich możliwości, wystawa zapowiada się przepięknie.

Pozostaje mi  życzyć nam wszystkim, byśmy  niebawem mogli wrócić do codzienności!

- I kultury!

Log in

fb iconLog in with Facebook