Mama, Tata, Teatr i ja: spektakl "Puk puk" teatru Chrząszcz w Trzcinie Wyróżniony

• Miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym
  • Bilety: 10 zł (dzieci), 1 zł (maksymalnie 2 opiekunów)

W popularnym cyklu spektakli dla dzieci „Mama, tata, teatr i ja” tym razem gościć będziemy Teatr Chrząszcz w Trzcinie. Pochodząca z Rabki-Zdroju grupa zaprezentuje spektakl „Puk Puk”.

Jak czytamy na stronie teatru, jest on krótką instrukcją zawierania przyjaźni. Porusza temat wiary w marzenia i dążenia do ich spełnienia. Motywem przewodnim jest też słuchanie, wydawanie i reagowanie na „dziwne” dźwięki. Dzięki zastosowaniu prostych środków wyrazu, przedstawienie może być pomostem między spektaklami dla młodszych i starszych dzieci.

Głównymi bohaterami są pocieszna Kaczka i strachliwy Mamut. Kaczka marzy, by polecieć na chmurę, jej przyjaciel natomiast boi się, o siebie i o nią. Kaczka najpierw działa, a później myśli, a Mamut odwrotnie. Na tytułowe „Puk puk” Kaczka reaguje pytaniem „kto tam?”, a Mamut szuka bezpiecznego schronienia. Co wyniknie ze znajomości zwierząt o tak różnych postawach życiowych? Sporo zabawnych sytuacji i niespodziewanych zwrotów akcji. Spektakl wyreżyserowała Marta Skrocka i Cezary Skrocki, za choreografię odpowiada Aneta Worwa, za scenografię – Marta Skrocka, a na scenie zobaczymy Anetę Gierat i Cezarego Skrockiego oraz ich pluszowo-lalkowych bohaterów. Na przedstawienie, które odbędzie się w niedzielę, 4 marca o 12.30 w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Bilety w cenie 10 zł dla dzieci i 1 zł dla ich opiekunów można kupować w miejscu imprezy (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl.