Grupa MoCarta - BILETY WYPRZEDANE Wyróżniony

• Bilety: BILETY WYPRZEDANE

24 lutego o godz. 20.30 w Centrum Kultury Przeźmierowo wystąpi Grupa MoCarta. Bilety na koncert zostały już wyprzedane, pozostaje wszystkim szczęśliwcom, którzy je nabyli, życzyć udanego wieczoru.

Zespół powstał w 1995 roku, kiedy to jedna z komercyjnych telewizji poszukiwała wśród studentów Akademii Muzycznej, osób, które w przyjemny, lekki i łatwy sposób mogłyby prezentować muzykę klasyczną. Spróbowali, zaczęli od Eine kleine Nachtmusik Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wtedy też jeden z redaktorów wpadł na pomysł nazwy - Grupa MoCarta, widząc, że ma ona… czarta.

Mówią o sobie, że są kwartetem smyczkowym o ambicjach kabaretu muzycznego. Czterech muzyków (Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk), tworzy prawdopodobnie jedyny kwartet smyczkowy w Polsce, a może nawet i w Europie, który bawi i rozśmiesza publiczność. Pomysły, jak twierdzą, biorą z życia, z tego, co ich otacza, z muzyki, która jest obecnie „na topie” i, oczywiście, z muzyki klasycznej.

Grupa ma na swoim koncie wiele nagród przeglądów kabaretowych m. in.: Paki, Biesiada Satyry i Humoru, Festiwalu Dobrego Humoru i wielu innych. Poza działalnością kabaretową, zajmuje się także muzyką rozrywkową - współpracowała m. in. z takimi artystami jak Włodzimierz Korcz, Artur Andrus, Czerwony Tulipan, Kayah, Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Grupa pod Budą, Marian Opania, Wojciech Karolak, a nawet z samym Bobby McFerrinem.

W roku 2015 Grupa MoCarta hucznie świętowała swoje dwudziestolecie, na kanwie jubileuszowego koncertu powstał program „XX-lecie Grupy MoCarta”, który zobaczymy w Centrum Kultury w Przeźmierowie. Grupa Mocarta jak magnes przyciągnęła słuchaczy. Nie ma już ani jednego biletu.