Ferie zimowe GOK "SEZAM" i Bricks4Kidz

• Miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo, Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym
  • Bilety: 350 zł (z Kartą Mieszkańca), 545 zł (bez Karty Mieszkańca)

Dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury „SEZAM” ze specjalizującą się w klockach Lego firmą Bricks4Kidz, zimowa przerwa w nauce zapowiada się pasjonująco. Trwają zapisy na ferie, podczas których przez 8 godzin dziennie dzieci w wieku 5-12 lat będą mogły ciekawie i kreatywnie spędzić czas. Warto się pośpieszyć ze zgłoszeniem.

Pierwszy turnus stacjonarnych ferii rozpocznie się 12 lutego, drugi – 19 lutego. Od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 na dzieci w wieku od 5 do 12 lat czekać będzie moc atrakcji zarówno w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym, jak i w Centrum Kultury Przeźmierowo. Całotygodniowy udział w feriach dla posiadaczy Karty Mieszkańca Gminy Tarnowo Podgórne kosztuje 350 zł (cena regularna: 545 zł). Kwota ta obejmuje opiekę dwóch przeszkolonych i doświadczonych animatorów na każdą grupę wiekową, wyżywienie (II śniadanie, obiad, podwieczorek, napoje, słone i słodkie przekąski, owoce), materiały dydaktyczne, sprzęt komputerowy z oprogramowaniem, planszowe gry i zabawy, wizytę w Tarnowskich Termach, warsztaty plastyczne pod okiem profesjonalnych plastyczek GOK „SEZAM”, worek sportowy, dyplom i ubezpieczenie. Zapisywać się można na stronie http://bit.ly/Rezerwuj_B4K, a odpowiedzi na wszelkie dodatkowe pytania udzielane są pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i numerem telefonu 61 30 70 444.

Poniżej prezentujemy 4 programy, które będą tematem przewodnim poszczególnych grup.

GALAXY – Star Wars (5-8 lat)

Ten program pozwoli w dzieciakach obudzić rycerzy Jedi w świecie „Gwiezdnych wojen”. Będą one miały do odegrania ważną misję, podczas której wykorzystać będą musiały wyjątkowe umiejętności i odwagę. „Niech Moc będzie z Wami! Bądźcie gotowi bronić honoru i walczyć z ciemną stroną Mocy. Dołącz do Rady Młodych Rycerzy Jedi i wspomóż ich budując specjalne obiekty, pojazdy i urządzenia z klocków Lego. Wykorzystuj wszystkie możliwe materiały: od zwykłych klocków po mechanizmy z zębatkami i silniczki. Wyobraźnia i kreatywność będą z Wami i pozwolą zatopić się w wyjątkowym świecie bohaterów tego kultowego filmu, gdzie jasna strona zawsze ostatecznie wygrywa z ciemną” – czytamy w opisie.

LEGO TRANSFORMERSI (5-8 lat)

Na tej półkolonii dzieci będą wykorzystywać kilka bardzo różnych zestawów klocków. Znajdą także wiele innych aktywności, takich jak bingo, krzyżówki i motywy kultowych Transformersów. „Przygotuj się na budowanie i odkryj, jak możesz z tych samych klocków zmienić zbudowany model w zupełnie coś innego! Będą to roboty, pojazdy i wiele innych. Rozpalą w Tobie wewnętrznego inżyniera, gdy wykorzystując swoją wyobraźnię, przekształcisz je w coś wyjątkowego” – zachęca opis.

KOMIKS KREATOR (9-12 lat)

Dla dzieci, które pamiętają komiks z bohaterami Marvela, Kaczorem Donaldem, Garfieldem lub polskie serie „Kajko i Kokosz” oraz „Tytus, Romek i A’Tomek”, ten program może być wymarzonym. Pozwoli on na stworzenie własnego komiksu! Dzieci zapoznają się w nim z historią tego gatunku i różnymi jego formami. Każdego dnia realizowany będzie inny motyw przewodni, aby przedstawiona historia miała ciekawe zwroty akcji i wciągała czytelnika w stworzoną lekturę. Dzięki funkcji łączenia ilustracji ze słowami, intuicyjne oprogramowanie Lego pomoże dzieciom w łatwy sposób tworzyć historie z już istniejącej grafiki lub umożliwi przygotowanie własnoręcznie wykonanej scenografii. Tworzenie komiksów nigdy nie było tak proste!

MŁODY ROBOTYK (9-12 lat)

Ten program dedykowany jest wszystkim młodym pasjonatom robotyki. Pozwoli on projektować zaawansowane modele robotów, z wykorzystaniem silników, czujników, przekładni, kół, osi i innych technicznych składników. Uczestnicy wcielą się w rolę saperów rozbrajających bomby, twórców gier zręcznościowych, kierowców Formuły 1 lub dragestera. Każdy z uczestników będzie mógł zmienić się też w tresera swojego psa lub szalonego naukowca tworzącego własny kalkulator. Wszystko to w oparciu o zestawy Lego Mindstorms i specjalne oprogramowanie.

TERMIN TARNOWO PODGÓRNE PRZEŹMIEROWO
12.02-16.02 Galaxy - Star Wars Lego Transformersi