Wernisaż wystawy "Fascynacje Kobiet" Bogdana Galewskiego

• Miejsce: Galeria w Rotundzie, Tarnowo Podgórne
  • Bilety: Wstęp wolny

„Fascynacje Kobiet” to tytuł wystawy malarstwa Bogdana Galewskiego. Jej wernisaż będzie miał miejsce w piątek, 9 lutego o godz. 19 w Galerii w Rotundzie.

Bogdan Galewski zainteresowanie malarstwem przejawiał „od zawsze”. Pierwsze wystawy swoich prac prezentował już w czasach studenckich, w akademiku. Po ukończeniu Akademii Rolniczej w Poznaniu rozpoczął pracę w przedsiębiorstwach rolnych, a w latach 90. został nauczycielem i dyrektorem szkoły. Do swojej malarskiej pasji powrócił na emeryturze. W ciągu ostatnich kilku lat namalował kilka cykli obrazów, które prezentowane były na wystawach „Śladami Moneta i Van Gogha”, „ONE”, „Tamte dziewczyny”, „Kobiety, konie wilki”. Jego prace znaleźć można w salonach Warszawy, Berlina, Frankfurtu nad Menem i Brukseli oraz w Kaźmierzu, gdzie artysta mieszka.

Maluje w technice zbliżonej do impresjonizmu, z akcentami realizmu. Obrazy nierzadko inspirowane są przez wielkich polskich i zagranicznych postimpresjonistów, choć nie są ich kopiami. Ulubionym tematem prac B. Galewskiego jest Kobieta, jej wrażliwość, zainteresowania, zabawy i fascynacje.

Prace B. Galewskiego będzie można podziwiać w Tarnowie Podgórnym do końca lutego, a po wystawie będzie można zakupić wybrane prace. Wstęp na wernisaż i samą wystawę jest wolny.