fbpx

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Szczegóły:

  • Data:
  • Miejsce: Hala OSiR w Tarnowie Podgórnym
  • Bilety: Wstęp wolny

 

Już po raz 26. w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pod batutą charyzmatycznego „dyrygenta”, Jurka Owsiaka, zbierać będzie pieniądze na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Na orkiestrowej mapie tradycyjnie nie zabraknie gminy Tarnowo Podgórne. Gwiazdami wieczoru będą Terrific Sunday i Rosalie.

Choć na terenie całej gminy planowane są wydarzenia adresowane do najrozmaitszych odbiorców, sercem finału pozostanie – jak w ubiegłych latach – tarnowska hala OSiR przy ul. Nowej 15. To tam mieścić się będzie główny sztab, tam posłuchać będzie można koncertów i występów artystycznych oraz wylicytować atrakcyjne przedmioty.

Hitami licytacji będą zapewne autobus przekazany przez spółkę TP BUS i wóz strażacki wystawiony przez Ochotniczą Straż Pożarną, lot balonem i godzinny lot samolotem z instruktorem. Każdy, kto brał udział w tarnowskich licytacjach wie jednak, że pojawiają się na nich przedmioty o najróżniejszej wartości. Warto zaopatrzyć się w gotówkę i obserwować przebieg licytacji, które odbędą się o godz. 15.30, 16.30 i 19.

Mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, zapraszamy już wcześniej. Od godz. 15 dzieci zabawiać będą animatorki z grupy Mozaika. Ruszy też interaktywne stoisko plastyczne GOK „SEZAM”, stoisko Bricks4Kidz z klockami Lego. Nie zabraknie cieszących się sporą popularnością dmuchańców i stoisk ze słodkościami.

O godz.16.00 zarówno dzieci, jak i całe rodziny podziwiać będą mogli finalistkę programu „Mam Talent”, Julię Kucembę. Mieszkanka naszej gminy może pochwalić się niezwykłą umiejętnością błyskawicznego układania kubków. W tej dyscyplinie zajęła 6. miejsce w konkurencji „Cykl” i 7. miejsce w konkurencji „3-3-3” podczas Mistrzostw Świata na Tajwanie. Była jedyną Europejką w pierwszej dziesiątce.

Tuż po solowym występie, Julia dołączy do zespołu, w którym tańczy na co dzień, czyli Mażoretek Gminy Tarnowo Podgórne. Prowadzona w GOK „SEZAM” grupa, której choreografem jest Gabriela Drewniak, zaprosi wszystkich widzów do obejrzenia ciekawych układów choreograficznych z rekwizytami.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nieodłącznie związana jest z koncertami. Nie zabraknie ich także podczas 26. finału. Zagrają młodzi poznańscy artyści, którzy już mają w dorobku spore sukcesy.

Część koncertową otworzy Rosalie., utalentowana wokalistka, która łączy brzmienia amerykańskiego R&B i hip hopu lat 80. ze współczesną elektroniką. Po występach na festiwalach Spring Break, Up To Date, Męskie Granie, Orange Warsow i Open’er i wydaniu EPki „Enuff” nadszedł w jej karierze czas na pierwszy album długogrający. Premiera płyty „Flashback”, która ukaże się nakładem hiphopowej wytwórni Alkopoligamia, zaplanowana jest na 19 stycznia. Koncert w Tarnowie Podgórnym będzie więc po części premierą nowego materiału. Pierwsze dwa single, które zapowiadają wydawnictwo „A pamiętasz” i „Królowa” – ukazały się pod koniec 2017 roku.

 

U progu nowego wydawnictwa jest także kolejna z muzycznych gwiazd finału WOŚP w Tarnowie Podgórnym. Mowa o grupie Terrific Sunday, której drugi album ukaże się w rozpoczynającym się właśnie roku. Poznański indie-rockowy kwartet wydaną w 2015 roku płytą „Strangers Lovers” zapewnił sobie nominację do Fryderyka w kategorii „Fonograficzny debiut roku”. Poznaniacy mają na koncie dwukrotny występ na Open’er Festival (w tym raz na głównej scenie), Orange Warsaw, Jarocin Festiwal, Kraków Live, Seven Festival, czy Spring Break. Grupa występowała u boku takich zespołów jak Nothing But Thieves, Artur Rojek, Hey i Muchy, a jesienią zagrała wspólną trasę z zespołem happysad. W Tarnowie zaprezentuje także namiastkę nowej płyty, której pierwszą piosenkę – „Bałtyk” – poznaliśmy już jesienią 2017 roku. Premiera kolejnego utworu planowana jest na 25 marca.

 

Wśród innych atrakcji, które czekać będą na gości w hali OSiR będą m. in. loteria fantowa, Kącik Wędrującej Książki UTW, szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, stoisko Tarnowskiego Centrum Aktywności Senioralnej, a wokół hali obejrzeć będzie można sprzęt gaśniczy i rzuć okiem na świat z wysoka, dzięki podnośnikowi GIZO. Całą imprezę zwieńczy pokaz sztucznych ogni – „Światełko do nieba”, które odbędzie się – jak w całej Polsce – o godz. 20.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej gminie obfitować będzie także w imprezy towarzyszące. Wspierać zbiórkę będzie można tańcząc salsę w Przeźmierowie, grając w planszówki w Przeźmierowie, spacerując z kijkami w Jankowicach, morsując w Lusowie, grając w kręgle, pływając, biegając, grając w KOP-a, strzelając lub… słuchając kolęd w Tarnowie Podgórnym. Poniżej prezentujemy rozkład orkiestrowych imprez w gminie Tarnowo Podgórne:

PROGRAM

HALA SPORTOWA OSIR, UL. NOWA 15 W TARNOWIE PODGÓRNYM

Program na scenie:
15.00 Mozaika – animacje dla dzieci
15.30 Licytacja
16.00 Julia Kucemba - Finalistka „Mam Talent” – pokaz Szybkich Kubków („Speed Stacks”)
16.05 Mażoretki – Zespół GOK „SEZAM”
16.30 Licytacja
17.00 Koncert Rosalie. (R&B I hip-hop / elektronika)
18.00 Koncert Terrific Sunday (indie-rock)
19.00 Licytacja
20.00 Światełko Do Nieba

W hali:
• loteria fantowa
• Interaktywne Stoisko Plastyczne GOK SEZAM
• Bricks 4 Kidz (Klocki Dla Dzieci) – Uczymy, budujemy, bawimy... za pomocą klocków LEGO
• Kącik Wędrującej Książki (prowadzi UTW)
• Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy
• Stoisko Stowarzyszenia DAR SERC: pomiar ciśnienia, pomiar poziomu cukru, punkt medyczny
• Stoisko Tarnowskiego Centrum Aktywności Senioralnej
• ...dmuchańce, słodkie co-nieco, ciekawe stoiska i inne niespodzianki!

Przy hali:
• Spójrz na świat z wysoka – podnośnik GIZO
• wystawa sprzętu gaśniczego OSP
• przystanek autobusowy

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

PLANSZÓWKOMANIA DLA WOŚP
Szkoła Podstawowa w Przeźmierowie, mała sala gimnastyczna, ul. Kościelna 46/48, Przeźmierowo
godz. 10.00 – 14.00
• Otwarte spotkanie z grami planszowymi
• Słodkie co – nieco

KIJKI DLA WOŚP
Park przy Pałacu w Jankowicach
Start: 11.00
Tarnowskie Centrum Aktywności Senioralnej zaprasza seniorów i wszystkich zainteresowanych na wspólny marsz po parku w Jankowicach. Oprócz zdrowego wysiłku na świeżym powietrzu na pewno znajdzie się czas na rozmowy i integrację, będzie też gorąca herbata!

MORSOWANIE DLA WOŚP
Plaża w Lusowie
Start: 12.15
Morsy Gminy Tarnowo Podgórne zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego Morsowania. Na zakończenie dla wszystkich Morsów bezpłatna ciepła zupa w Barze na plaży!

KULAMY DLA WOŚP
Kręgielnia VECTOR, ul. Rokietnicka 21, Tarnowo Podgórne
Start: 14.00
• Turniej Kręglarski dla dużych i małych
• dobra muzyka
• przystanek autobusowy

TURNIEJ KOP DLA WOŚP AS TRZY DYCHY
• sala fitness przy hali sportowej OSiR w Tarnowie Podgórnym, ul. Nowa 15,
• Start: 14.00,
zgłoszenia pod tel. 61 8959 231

KOLĘDUJ Z KOŁEM ŚPIEWU DLA WOŚP
Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym, ul. Ogrodowa 14
Start: 15.00, wstęp wolny
Kolędy pełnię uroku zyskują, gdy śpiewa się je wspólnie. Dlatego tarnowski chór po raz kolejny zaprasza mieszkańców i gości naszej gminy do wspólnego spędzenia czasu w świątecznym klimacie.

BIJEMY REKORDY NA TERMACH DLA WOŚP
Tarnowskie Termy, ul. Nowa 45, Tarnowo Podgórne
• Płyniemy ile sił, ile basenów pokonać damy radę!
• Wyciskamy siódme poty – Fitness dla WOŚP
• Przystanek autobusowy

POBIEGNIJ DLA WOŚP
Stadion GKS Tarnowo Podgórne, ul. 23 Października 45, Tarnowo Podgórne
Płacisz ZŁOTÓWKĘ za każde pokonane okrążenie stadionu. Nie będziemy rywalizować, więc przebiegnij chociaż jedno kółko, bo liczy się, że pomagasz. Zaprasza grupa Tarnowo Podgórne Biega.
13.45 rozgrzewka z WUEF Clubem
14.00 start biegu
16.00 zejście z trasy ostatnich zawodników
16.15 zamknięcie biura zawodów

WIELKOORKIESTROWE STRZELANIE
Strzelnica, ul. Zachodnia 1, Tarnowo Podgórne
16.00 – 18.00
Kurkowe Bractwo Strzeleckie zaprasza wszystkich na strzelanie dla Wielkiej Orkiestry!
Wrzuć datek do wielkoorkiestrowej puszki i sprawdź swoje oko!

WOŚP: PRELUDIUM
6 stycznia, Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Przeźmierowie, ul. Kościelna 46/48
zaprasza Time Creator Studio:
11.00 – 13.00 warsztaty salsy prowadzone przez Abada Bolaños
13.00 – 15.00 warsztaty gimnastyki artystycznej dla dzieci

 

W dniu finału (14 stycznia) wolontariusze za okazaniem identyfikatora:
- mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji autobusowej TPBUS i ZTM.
- otrzymają bezpłatną zupę gulaszową – zaprasza Tarnowski Łącznik z Tarnowa Podgórnego,

 

Indywidualny numer konta WOŚP naszego sztabu: 62 1140 1010 7674 2018 0000 2321

Log in

fb iconLog in with Facebook