"Mieszczanin szlachcicem" - premiera Komediantów z Przeźmierowa

• Bilety: Wstęp wolny

Po udanej, ubiegłorocznej premierze spektaklu „Damy i Huzary”, grupa przeźmierowskich komediantów pod kierownictwem Bogdana Żyłkowskiego zaprasza na kolejne przedstawienie. Tym razem wielopokoleniowa grupa teatralna wystawi spektakl „Mieszczanin szlachcicem” Moliera.

- To historia tego, co się dzieje z człowiekiem, kiedy chce się przystroić w cudze piórka. Opowieść o tym, jak śmieszne rzeczy z tego wynikają. Przy okazji to kolejny spektakl, w którym ogląd świata jest potraktowany żartobliwie, z przymrużeniem oka – twierdzi reżyser spektaklu Bogdan Żyłkowski.

Jak zapowiada, widzowie mogą liczyć na zabawę formą i nowoczesną interpretację klasycznej komedii. W spektaklu wykorzystany będzie m. in. teatr cieni oraz multimedia, które pełnić będą bardzo ważną rolę. Podobnie jak scenografia i kostiumy, które  na potrzeby spektaklu stworzyła Agnieszka Gierach, oraz muzyka skomponowana przez Joannę Waluszko. Najważniejszą rolę pełnić będą jednak aktorzy – uzdolnieni aktorsko mieszkańcy naszej gminy.

Na spektakl „Mieszczanin szlachcicem” zapraszamy do Centrum Kultury Przeźmierowo w piątek, 15 grudnia o godz. 19. Wstęp wolny.