Konkurs recytatorski "Wierszowany listopad" Wyróżniony

Zastępca dyrektora Teatru Animacji w Poznaniu i instruktorka przeźmierowskiej grupy projektu Teatr w Każdej Wiosce, Katarzyna Grajewska, będzie przewodniczącą jury gminnego konkursu recytatorskiego „Wierszowany listopad”.

Wiosna i jesień - to terminy konkursów recytatorskich, które co roku goszczą w kalendarzu kulturalnym naszej gminy. Gminne eliminacje konkursu „Wiosenne przebudzenie” odbywają się zwykle w kwietniu, a w listopadzie przez całe lata GOK „SEZAM” eliminacje konkursu „Jesienna zaduma”. W tym roku konkurs na szczeblu powiatowym nie odbędzie się. Stąd inna nazwa imprezy, na którą zapraszamy 26 listopada o godz. 10 do Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym.
Zasady będą podobne: reprezentanci szkół podstawowych recytować będą wiersze, a gimnazjów - także prozę. Deklamacjom przysłuchiwać się będzie jury, które ostatecznie wyłoni zwycięzców w 3 kategoriach wiekowych: dla klas I-III, klas IV-VI oraz klas VII i gimnazjów.

Biorąc pod uwagę liczne sukcesy recytatorów z naszej gminy na powiatowych konkursach warto przyjść do Domu Kultury, wysłuchać i nagrodzić oklaskami ich występy. Wstęp wolny!