Kino Zielone Oko zaprasza: "Twój Vincent"

Za sprawą nowatorskiej formy ten film już zapisał się w światowej historii kina. „Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana przez jednego ze 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przenieśli na ekran świat znany z obrazów Vincenta van Gogha.

Polsko-brytyjska kooprodukcja w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana to nie tylko doznania estetyczne. To także wciągająca historia kryminalna. Akcja rozgrywa się wokół okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? Czy rzeczywiście śmiertelną ranę postrzałową zadał sobie sam? Jak ostatnie chwile malarza, który umarł nim jego twórczość uczyniła go sławnym, wspominają jego bliscy znajomi?

O tym przekonają się wszyscy, którzy wybiorą się w niedzielę, 12 listopada o godz. 18 do Centrum Kultury Przeźmierowo. Bilety w cenie 15 zł dostępne są w miejscu imprezy (od wtorku do piątku w godz. 16-20 i bezpośrednio przed seansem), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż internetową prowadzi serwis Bilety24.pl.