fbpx

Spektakl "Garnitur prezydenta" grupy teatralnej NOVI

Szczegóły:

  • Data:
  • Miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo
  • Bilety: Wstęp wolny

 

 

„Garnitur prezydenta” - spektakl Artura Romańskiego na podstawie dramatu Maliny Prześlugi grupa teatralna NOVI zaprezentowała po raz pierwszy podczas czerwcowego Popołudnia Premier Teatralnych. Przedstawienie zakwalifikowało się do występu na prestiżowym festiwalu teatralnym „Melpomena” w Środzie Wielkopolskiej. Zanim działająca w GOK „SEZAM” grupa pojedzie na festiwal, przypomni spektakl przeźmierowskiej publiczności.

Pierwsza inscenizacja dramatu miała miejsce we Wrocławskim Teatrze Współczesnym w 2016 roku i – choć autorka zapewniała o tym, że wszelka zbieżność z rzeczywistymi politykami jest przypadkowa – okazała się nad niezwykle aktualna. W wersji grupy NOVI, jak pisał w TarNowej Kulturze Nikodem Szturmowski, „spektakl ukazuje dwa światy, ten wpływowych polityków i zwykłych ludzi muszących odnaleźć się w rzeczywistości pełnej agresji, nienawiści oraz lęku o własne życie. Forma czasem groteskowa, a czasem nadzwyczaj realistyczna uświadomiła, że nawet zwykła błahostka, jak brudny garnitur, może wywołać chaos, a nawet wojnę”. Scenografię na potrzeby spektaklu stworzyła Dobrawa Deczkowska, a muzykę skomponował Maciej Kuśnierz.

W najbliższym czasie NOVI zagrają „Garnitur prezydenta” dwukrotnie: w sobotę 4 listopada w Centrum Kultury Przeźmierowo (początek o godz. 18, wstęp wolny), a następnie w Środzie Wielkopolskiej podczas festiwalu Melpomena, który odbędzie się od 17 do 19 listopada.

Log in

fb iconLog in with Facebook