Koncert Bułgarskiego Chóru Prawosławnego z Berlina

• Bilety: Wstęp wolny

Ciekawy koncert czeka ostatniego dnia września miłośników muzyki klasycznej i cerkiewnej. Tego dnia wystąpi w Centrum Kultury Przeźmierowo Bulgarischer Orthodoxer Chor Berlin. To działający w stolicy Niemiec zespół założony przez mieszkających tam Bułgarów.
Grupa poszczycić się może całkiem długą historią – założona została w 2004 roku. W jej skład wchodzą osoby z różnych środowisk. Łączy ich zamiłowanie do muzyki cerkiewnej i dążenie do poszerzania muzycznych horyzontów.
Chór bierze udział w międzynarodowych festiwalach i konkursach w Niemczech i wielu krajach Europy (Węgry, Finlandia, Bułgaria, Polska). Wśród ważniejszych nagród w dorobku ma I miejsce na XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2009” w Białymstoku.
Założycielką i dyrygentką chóru jest Boryana Cerreti-Velichkova, wszechstronnie wykształcona absolwentka Akademii Muzycznej w bułgarskim Płowdiw. Ukończyła klasy dyrygentury chóralnej, fortepianu i śpiewu. Oprócz Bułgarskiego Chóru Prawosławnego, prowadzi też w stolicy Niemiec Music Agency Voices i żeński Bulgarian Vocies Berlin. Jako pedagog pracuje ona z dziećmi i młodzieżą w sferze śpiewu, dyrygentury chóralnej i fortepianu. Ponadto uczy bułgarskiej muzyki ludowej.
Na występ chóru zapraszamy do Centrum Kultury Przeźmierowo w sobotę, 30 września o godz. 18. Wstęp wolny.