Dni Gminy Tarnowo Podgórne - Dzień 1: Lato ZET. Gwiazdy: Wilki, FNS, Ł. Zagrobelny

Szczegóły:

  • Data:
  • Miejsce: Stadion w Tarnowie Podgórnym
  • Bilety: Wstęp wolny

 

 

W pierwszy weekend lipca na mieszkańców i gości gminy Tarnowo Podgórne czekać będzie prawdziwy wysyp atrakcji. W tym roku do stolicy gminy zawita przebojowa trasa Lato ZET, a wraz z nią gwiazdy twórcy wielu niezapomnianych hitów – Wilki, Formacja Nieżywych Schabuff i Łukasz Zagrobelny.

Wilki to grupa, która obchodzi w tym roku 25-lecie działalności. Zespół założony przez Roberta Gawlińskiego stał się ogólnopolską gwiazdą już w chwili płytowego debiutu. To na nim znalazł się pierwszy wielki przebój, „Son of the Blue Sky”, który okupował nie tylko polskie listy przebojów, ale znalazł się nawet w ramówce międzynarodowego MTV. W latach 1992-95 grupa intensywnie koncertowała i wydawała płyty, zapełniając największe hale sportowe w kraju. W połowie lat 90. zawiesiła jednak działalność. Solowe płyty wydawali m. in. Robert Gawliński i Andrzej Smolik, a zespół powrócił na scenę w roku 2000. Dwa lata później do rozgłośni radiowych trafiła „Baśka”, pierwszy po dłuższej przerwie nowy utwór, który stał się niekwestionowanym przebojem lata i spowodował, że czwarty album zespołu okazał się wielkim sukcesem. W 2009 roku grupa ponownie zawiesiła działalność, ale powróciła już dwa lata później. Ostatni z dotychczasowych albumów, „Przez dziewczyny” ukazał się w 2016 roku i utrzymany jest w rockandrollowym i energetycznym klimacie. Początek występu Wilków o godz. 21.

Bogatą historię i wielkie przeboje ma na koncie także FNS. Grupa, znana wcześniej jako Formacja Nieżywych Schabuff, powstała w 1982, a rozgłos zdobyła w 1988 roku przebojem „Klub wesołego szampana”, ze znanym refrenem „Chciałabym, chciała”. W kolejnych latach z zespołu grającego muzykę awangardowo-kabaretową, zespół zaczął przesuwać się w kierunku popu. Z sukcesami, bo któż nie zna wielkiego przeboju „Lato” z 1995 roku, czy ich wersji „Da Da Da”, niemieckiego przeboju grupy „Trio”? O tym, jak FNS brzmi na żywo przekonają się wszyscy, którzy pojawią się pod sceną o godz. 19.15.

Podczas tegorocznych Dni Gminy zaśpiewa też Łukasz Zagrobelny. Charyzmatyczny wokalista debiutancką płytę wydał 10 lat temu, a piosenki takie jak „Nieprawda” i „Życie na czekanie” stały się przebojami największych stacji radiowych. Popularność zdobyły także duety z Eweliną Flintą i Hanią Stach. Na koncie ma cztery albumy i wieloletnią współpracę z Teatrem Muzycznym Roma. Występ Łukasza Zagrobelnego rozpocznie się o godz. 17.20.

Na scenie zaprezentuje się również Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne. Działający w GOK „SEZAM” zespół pod kierownictwem Pawła Joksa koncertuje nie tylko na terenie naszej gminy, ale i daleko poza jej granicami. Młodzi muzycy są laureatami wielu prestiżowych nagród, a każdy kto był w ostatnich latach na Koncercie Noworocznym, przyznać musi, że zespół prezentuje bardzo wysoki poziom artystyczny.

Zarówno pierwszego dnia jak i drugiego nie zabraknie atrakcji dla dzieci, wśród nich animacje Mozaiki, wesołe miasteczko.
Widzowie będą mogli podziwiać również pokaz fajerwerków, który zakończy imprezę o godz. 22.30.

Przebojowe Lato ZET – Tarnowo Podgórne
16.00 Rozpoczęcie imprezy
16.05 Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne
16.30 Laureaci Rozśpiewanej Gminy
16.40 Animacje dla dzieci z Mozaiką
17.00 Powitanie mieszkańców przez Wójta Gminy Tarnowo Podgórne
17.20 Koncert Łukasz Zagrobelny
19.15 Koncert FNS
20.40 konkurs dla publiczności
21.00 Koncert Wilki
22.30 Pokaz fajerwerków

 

SPRAWDŹ DRUGI DZIEŃ DNI GMINY TARNOWO PODGÓRNE!

Log in

fb iconLog in with Facebook