Popołudnie premier teatralnych (Novi, TeatRama, grupa z Kokoszczyna)

• Bilety: Wstęp wolny

Trzy młodzieżowe grupy teatralne zaprezentują się w Centrum Kultury Przeźmierowo podczas „Popołudnia premier teatralnych”. Po raz pierwszy wystawione zostaną najnowsze spektakle grup Novi, Rama, zaprezentowane zostanie także najnowsze przedstawienie grupy teatralnej z Kokoszczyna, które premierę miało podczas XV finału projektu Teatr w Każdej Wiosce.

Działająca w GOK „SEZAM” Grupa Teatralna Novi zaprezentuje spektakl „Garnitur prezydenta”, oparty na tekście jednej z najbardziej utytułowanych dramatopisarek młodego pokolenia, Maliny Prześlugi. Jego pierwsza inscenizacja miała miejsce we Wrocławskim Teatrze Współczesnym w 2016 roku i – choć autorka zapewniała o tym, że wszelka zbieżność z rzeczywistymi politykami jest przypadkowa – okazała się nad niezwykle aktualna. Obchodząca w tym roku 10-lecie działalności grupa NOVI, wraz z reżyserem Arturem Romańskim, po raz kolejny podejmą się trudnej realizacji. Znając talent i dotychczasowe realizacje młodych aktorów spodziewam się bardzo ciekawego spektaklu. Scenografię do niego stworzyła Dobrawa Deczkowska, a muzykę skomponował Maciej Kuśnierz.

Druga z funkcjonujących w GOK „SEZAM” grup Artura Romańskiego, TeatRama przedstawi spektakl oparty na tekście Ewy Madeyskiej „Fruwający śmiałek albo historia pewnego spaceru”.  Dramat, który zdobył II nagrodę w Konkursie na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży w poznańskim Centrum Sztuki Dziecka opowiada niezwykłą historię Nuli i jeżdżącego na wózku Artura oraz szkolnych chuliganów, którzy w domu okazują się wrażliwi i zagubieni. Scenografię i kostiumy na potrzeby spektaklu stworzył Igor Fijałkowski.

Obok dwóch spektakli, które przedstawione zostaną po raz pierwszy, w Centrum Kultury Przeźmierowo przypomniany zostanie także najnowsze dzieło działającej w projekcie GOK „SEZAM” Teatr w Każdej Wiosce grupy z Kokoszczyna. Podopieczni Macieja Woźniaka zaprezentują autorski spektakl „Samotni wśród ludzi”. Choć nie pada w nim zbyt wiele słów, gesty, ruchy i choreografia są bardzo wymowne. Przedstawienie opowiada historię nastolatki, jej problemy i nie zawsze rozsądne sposoby radzenia sobie z nimi. Nie brakuje w nim motywu walki dobra ze złem i wyraźnego, choć nie przerysowanego morału. Spektakl, do którego scenografię stworzyła Maria-Magdalena Wawrzyńczyk, a muzykę skomponował Jarek Krawczyk, swoją premierę miał podczas kwietniowego finału projektu Teatr w Każdej Wiosce.

Na popołudnie z młodzieżowym teatrem zapraszamy w sobotę, 10 czerwca o godz. 16 do Centrum Kultury Przeźmierowo. Warto zobaczyć, jak utalentowanych młodych aktorów mamy w gminie Tarnowo Podgórne. Wstęp wolny.