Pokaz animacji stworzonych przez koło filmowe "Animiaki" Wyróżniony

• Miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym
  • Bilety: Wstęp wolny

„Animiaki” zapraszają na otwarty pokaz zrealizowanych dotąd filmów animowanych oraz premierę najnowszej etiudy – ostatniej przed letnimi wakacjami. Podczas spotkania uczestnicy opowiedzą o poszczególnych etapach produkcji oraz zaprezentują materiały wykorzystane w trakcie pracy na planie.

W czasie paromiesięcznych warsztatów dzieci zajmowały się różnymi technikami animacji poklatkowej. Stworzenie krótkich metraży w ten sposób wymagało od małych filmowców wiele wytrwałości oraz dokładności. Każda z klatek pojawiających się na ekranie musiała zostać narysowana, wycięta lub... zagrana. Należy nadmienić, iż we współczesnym filmie widz zwykle ogląda 24 obrazy na sekundę! Dlatego inspiracje pochodzące z prac pionierów światowego i polskiego kina animowanego z pewnością przydały się podczas realizacji własnych, animiakowych etiud.

Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca o godz. 18 w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Koło filmowe zaprasza wszystkich wielbicieli ruchomych obrazów bez względu na wiek!

create an account