fbpx

Koncert Chóru Kameralnego Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Techniki

Szczegóły:

  • Data:
  • Miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo
  • Bilety: Wstęp wolny

 

 

Po raz kolejny GOK „SEZAM” weźmie udział w festiwalu chóralnym „Universitas Cantat”. Tym razem w ramach imprezy zaśpiewa w naszej gminie Chór Kameralny Moskiewskiego Instytutu Fizyki i Techniki. Na jego występ zapraszamy do Centrum Kultury Przeźmierowo we wtorek, 16 maja o godz. 19.

Moskiewski chór został założony w 2007 roku i od tego czasu zdobył wiele nagród na rosyjskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych, m. in. pierwsze w kategorii „muzyka świecka” oraz drugie w kategorii „muzyka sakralna” na Otwartym Konkursie Zespołów Chóralnych Uniwersytetów Technicznych w Rosji „Błagowiest” w Sankt Petersburgu) i Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Perły jeziora” w Strudze (Macedonia). Chór nagrał też kilka albumów, występował też na ceremoniach otwarcia konferencji międzynarodowych i sesji plenarnych.

Dyrektorem artystycznym zespołu jest Aleksandra Luzanowa. Ukończyła ona Moskiewskie Konserwatorium Państwowe im. Piotra Czajkowskiego i studia podyplomowe na tej samej uczelni. Zanim objęła posadę dyrygenta Chóru Kameralnego MIFT, była dyrektorką Chóru Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego i nauczycielką kształcenia wokalnego na moskiewskich uniwersytetach.

Podczas występu usłyszymy m. in. kompozycje Piotra Czajkowskiego, Siergieja Taniejewa oraz utwory tradycyjne Rosji i Kazachstanu. Warto posłuchać muzyki chóralnej najwyższej próby – to już we wtorek 16 maja o godz. 19. Wstęp wolny.

Log in

fb iconLog in with Facebook