Mama, Tata, Teatr i ja: "Bajki z malowanej skrzyni"

• Miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym
  • Bilety: 10 zł (dzieci), 1 zł (dorośli, miejsca w tylnej części sali)

Kolejnym wykonawcą w cyklu „Mama, tata, teatr i ja” będzie Teatr Władca Lalek ze Słupska. Istniejąca od 20 lat grupa zaprezentuje spektakl „Bajki z malowanej skrzyni”.

To pełne humoru i melodyjnych piosenek przedstawienie dla młodszych dzieci. Na kolorowym, kaszubskim podwórku, spotykamy w nim niesfornego kurczaka Szałaputka, jego mamę Kwokę, przyjaciółkę Myszkę i podstępnego Lisa. Ciekawski bohater chce poznać świat poza własnym podwórkiem. Mama ostrzega go przed niesympatycznym Lisem, postrachem wszystkich kurników. Bez skutku. Ten, wykorzystując nieobecność Kwoki, podstępnie porywa Szałaputka i zamyka go w komórce. Porwanego ratuje z opresji mądra i przyjacielska Myszka, a na Lisa czeka zasłużona kara.

Teatr Władca Lalek to rodzinna grupa założona przez Urszulę Szydlik-Zielonkę. W jego repertuarze znajdują się spektakle dla dzieci, edukacyjne oraz profilaktyczne przedstawienia dla dzieci starszych i młodzieży. Teatr przedstawia także małe formy przygotowywane z myślą o dorosłych, w tym monodramy. Podstawowym środkiem ekspresji grupy jest lalka teatralna, ożywiana na wiele niekonwencjonalnych, a niekiedy nawet zaskakujących sposobów. Teatr występował w całym kraju na wielu festiwalach, przeglądach, festynach i piknikach, ponadto regularnie organizuje warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Uczestniczy też w projektach realizowanych przez uniwersytety trzeciego wieku, domy kultury i szkoły.

Mówiący o przyjaźni i sile tkwiącej we wspólnym działaniu spektakl w reżyserii Urszuli Szydlik-Zielonki zobaczymy w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym w niedzielę, 9 kwietnia o godz. 12.30. Bilety w cenie 10 zł (dzieci) i 1 zł (dorośli) do nabycia w miejscu imprezy (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl.