Kabaret Moralnego Niepokoju - "Maj zaczyna się we wtorek"

godz. 18

godz. 20.30

To jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów, a zarazem jeden z tych, które nigdy nie zaniżają poziomu swoich żartów. Kabaret Moralnego Niepokoju po raz trzeci wystąpi w gminie Tarnowo Podgórne, tym razem z najnowszym programem zatytułowanym „Maj zaczyna się we wtorek”.

Kabaret Moralnego Niepokoju powstał w 1993 roku na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ze studenckiej grupy szybko przekształcił się w jeden z najbardziej cenionych i popularnych polskich kabaretów. Początek prawdziwej kariery to rok 1996, gdy grupa wygrała Grand Prix, Nagrodę Publiczności, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Środowiska Kabaretowego na festiwalu PaKA w Krakowie oraz Grand Prix i Złotą Szpilkę na Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim. Sukcesy przełożyły się na zaproszenia do telewizji. W latach 2003-06 kabaret przygotowywał dla TVP autorski program pt. „Tygodnik Moralnego Niepokoju”, co tydzień prezentując premierowe skecze. Robert Górski wraz Marcinem Wójcikiem z Ani Mru Mru prowadził też telewizyjny „Latający Klub Dwójki”.

Od 1995 roku kabaret stworzył 18 programów i wydał 10 płyt DVD. Obecnie tworzą go: Robert Górski, Przemysław Borkowski, Mikołaj Cieślak, Rafał Zbieć i Magdalena Stużyńska, a podczas koncertów grupie towarzyszą muzycy: Bartłomiej Krauz (akordeon, śpiew) i Tomasz Pfeiffer (gitara).

Artyści są bardzo aktywni także poza estradą. W ostatnich tygodniach członkowie kabaretu pojawili się na czołówkach gazet za sprawą internetowego serialu „Ucho prezesa”. Jak zapewnia kabaret, w programie „Maj zaczyna się we wtorek” nie ma wielu odniesień do bieżącej polityki. – „Jest za to dużo humoru i Magda Stużyńska” – piszą artyści. – „Stawiamy pytania, bo to jest istotą sztuki i odpowiadamy na nie, bo głupio tak o coś spytać i cisza. Jak zaplanować wakacje i nie zwariować? Jak rozmawiać z teściem, żeby go nie zabić? Jak być nauczycielem i przetrwać szkolne zebranie? Wiemy, że nie tylko my mamy podobne problemy. Mają je też ludzie na Pomorzu, na Bahamach, w Nowym Jorku i Czelabińsku. Dlatego nasz program jest na światowym poziomie” – przewrotnie opisują program jego twórcy.

Odpowiedzi na pytania o istotę sztuki, ale i sporej dawki dobrego humoru spodziewać się mogą wszyscy, którzy wybiorą się na jeden ze spektakli w Centrum Kultury Przeźmierowo. Kabaret wystąpi tam w piątek, 7 kwietnia o godz. 18 oraz o godz. 20.30. Bilety na występy kosztują 65 zł. Można je kupować w miejscu imprezy (od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl.