Czesław Śpiewa & Arte Suonatori - koncert Wyróżniony

„Księga Emigrantów. Tom II” – to tytuł płyty zespołu Czesław Śpiewa, która ukaże się 3 marca. Podczas nagrań zespołowi kierowanemu przez Czesława Mozila towarzyszyła uznana orkiestra barokowo Arte dei Suoanatori. Wszyscy twórcy albumu wystąpią w Centrum Kultury Przeźmierowo niecały miesiąc po premierze – 30 marca. Bilety już w sprzedaży!

Lider zespołu, Czesław Mozil, urodził się w Zabrzu, lecz w wieku 5 lat wyemigrował z rodzicami do Danii. Tam studiował w Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej i stawiał pierwsze kroki w zespole „Tesco Value”. Z grupą koncertował w kilku krajach, w tym w Polsce. W 2007 roku artysta został zaproszony przez zespół „Hey” do udziału w transmitowany w telewizji koncercie „MTV Unplugged”. Rok później ukazał się w naszym kraju nagrany po polsku album pt: „Debiut”, który zawojował rodzimą scenę muzyczną. Pochodząca z płyty „Maszynka do Świerkania” przez wiele tygodni okupowała 1 miejsce listy przebojów radiowej „Trójki”, a sama płyta sprzedała się w imponującym jak na polskie warunki nakładzie 70 000 egzemplarzy. Kolejne płyty „Pop” oraz „Czesław Śpiewa Miłosza” także cieszyły się sporą popularnością. Spore kontrowersje wzbudził wydany w 2014 roku album „Księga Emigrantów. Tom I”, którego fragmenty przedpremierowo usłyszeliśmy w Tarnowie Podgórnym, podczas solowego występu Mozila.

Na nowej płycie, która jest kontynuacją opowieści o Polsce rodem z poprzedniego albumu, słodko-gorzkie teksty Michała Zabłockiego swobodnie łączą żartobliwą narrację i dużą dawkę autoironii. Tytuły i treść piosenek nawiązują do znanych i lubianych przez wszystkich Polaków wierszy i popularnych rymowanek z lat dziecięcych: „Mam trzy latka”, „Lokomotywa”, czy „Kaczka”. Nie bez znaczenia jest udział w sesji nagraniowej prawdziwych mistrzów muzyki dawnej, orkiestry Arte dei Suonatori, która ma na koncie wiele prestiżowych nagrań i kilkanaście płyt.

W wydaniu koncertowym Czesław Śpiewa i Arte dei Suonatori to orkiestrowy rozmach połączony z awangardową fantazją na temat współczesnej muzyki popularnej. Obowiązkowa pozycja nie tylko dla miłośników scenicznego luzu w wydaniu niepokornych Duńczyków, ale także nie lada gratka dla prawdziwych melomanów. Obok najnowszych utworów usłyszymy znane przeboje zespołu Czesław Śpiewa, a nawet utwory muzyki klasycznej.

Aby zapewnić sobie najlepsze miejsca, warto pośpieszyć się z zakupem biletów. Są one dostępne w cenie 39 zł w miejscu imprezy (od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż internetową prowadzi serwis Bilety24.pl.

Więcej w tej kategorii: « Kino Zielone Oko zaprasza: "Bodo"

create an account