10-lecie Mażoretek: koncert z udziałem Modraków i Młodzieżowej Orkiestry Dętej Wyróżniony

• Bilety: Wstęp wolny

Już 10 lat minęło od pierwszego koncertu Mażoretek z Tarnowa Podgórnego. W debiutanckim występie uświetniły one Koncert Noworoczny. Przez kolejne lata kolejne grupy tańczących dziewcząt dały wiele występów nie tylko w naszej gminie. Wystąpiły m. in. na Międzynarodowych Dniach Muzyki i Folkloru w Lesznie, gdzie nagrodzone zostały Złotą Pałką w Złotym Paśmie. Dwukrotnie występowały także w czeskim Kolinie na Festiwalu Orkiestr Dętych, którego publiczność doceniła kunszt tancerek.

Od początku działalności grupy, jej choreografem jest Gabriela Drewniak. Zespół ćwiczy w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Potrafi występować u boku orkiestr dętych, ale i samodzielnie – z towarzyszeniem muzyki mechanicznej. W repertuarze Mażoretek znaleźć można zarówno utwory klasyczne, jak i znane z dyskotek.

Podczas jubileuszowego koncertu, który odbędzie się w sobotę, 25 marca o godz. 17 w Centrum Kultury Przeźmierowo, Mażoretkom towarzyszyć będzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne pod kierownictwem Pawła Joksa oraz prowadzony przez Agnieszkę Dolatę Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Modraki”. Zapraszamy, wstęp wolny!

create an account