Krzysztof Zalewski - koncert w ramach trasy "Złoto" Wyróżniony

• Bilety:30/40 zł

W pokoleniu trzydziestolatków na polskiej scenie muzycznej jest bez wątpienia jedną z najciekawszych postaci. Wszechstronny multiinstrumentalista, obdarzony świetnym głosem, swoim talentem wzbogacał w ostatnich latach składy Moniki Brodki, Katarzyny Nosowskiej, zespołów Hey i Muchy. W 2013 roku wydał pierwszą po latach, solową płytę „Zelig”, a w listopadzie ubiegłego roku – najnowszy, znakomicie przyjęty album „Złoto”. Krzysztof Zalewski wraz ze swoim zespołem zaprezentuje najnowszy materiał w Centrum Kultury Przeźmierowo 25 lutego.

Uczęszczał do podstawowej szkoły muzycznej, gdzie uczył się gry na fortepianie i perkusji. Zainteresowanie ciężkim rockiem popchnęło go także w stronę gitary. Jako osiemnastolatek zgłosił się do drugiej edycji programu Idol. Z sukcesem – zajął pierwsze miejsce. Zalef – bo taki wówczas przyjął przydomek – z dnia na dzień stał się gwiazdą i wkrótce wydał mocną, rockową płytę „Pistolet”.

Później solowa kariera Zalewskiego zwolniła. Zaangażował się za to w pracę studyjną i koncertową z czołowymi muzykami. - Po Idolu dostałem się na pierwsze strony gazet. Jako gitarzysta, nagle, przez dwa miesiące, musiałem się nauczyć śpiewać. To, że moja twarz wyskakiwała z lodówki nie zmienia faktu, że nie byłem rzemieślniczo przygotowany do wykonywania tego zawodu – wspominał w jednym z wywiadów.

„Nauka zawodu” nie poszła w las. Po ośmiu latach przebywania na drugim planie powrócił z zaskakującą płytą „Zelig”, sygnowaną już nazwiskiem. Nie pozostało na niej wiele śladów po dawnym, rockowym graniu. Przyniosła znacznie lżejsze, ale i zdecydowanie dojrzalsze brzmienia. Zróżnicowane, przemyślane kompozycje pozwalały z jednej strony zaprezentować pełnię możliwości wokalnych Zalewskiego, ale i jego szerokie horyzonty muzyczne.

W listopadzie ubiegłego roku ukazał się kolejny solowy album, którym udało się Zalewskiemu połączyć sukces artystyczny ze sprzedażowym ­- płyta „Złoto” trafiła na 8. miejsce oficjalnej listy sprzedaży, a drugi singel „Miłość miłość”, z fenomenalnym teledyskiem, w którym wystąpiła Natalia Przybysz, dotarł na 6. miejsce listy przebojów radiowej Trójki. Album jest bardziej przebojowy i nieco mniej eksperymentalny, niż „Zelig”, ale pozorna prostota poszczególnych utworów wydobywa z nich dodatkową siłę. Nie brakuje tu ani rockowych brzmień, ani romansów z popem i elektroniką, lecz ta stylistyczna mieszanka tworzy spójną całość.

Jak jedna z najciekawszych płyt 2016 roku obroni się na żywo? Zapewne znakomicie, bo już na trasie promującej „Zelig” zespół Krzysztofa Zalewskiego imponował swoim brzmieniem. Pozostaje tylko czekać na koncert w Centrum Kultury Przeźmierowo. Odbędzie się on w sobotę, 25 lutego o godz. 19. Przedsprzedaż biletów w cenie 30 zł w miejscu imprezy (od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Bilety można kupować także w serwisie Bilety24.pl. W dniu koncertu cena biletów wzrośnie do 40 zł.

create an account