fbpx

Koncert z okazji XX-lecia ZPiT Lusowiacy oraz Święta Niepodległości

Szczegóły:

  • Data:
  • Miejsce: Hala OSiR w Tarnowie Podgórnym
  • Bilety: Wstęp wolny
 

Z okazji Święta Niepodległości w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Lusowiacy”. Program będzie miał nie tylko patriotyczny, ale i rocznicowy charakter – uroczysty koncert będzie jednocześnie głównym elementem obchodów 20-lecia zespołu.

Pretekstem do utworzenia grupy był wojewódzki turniej „Moja wieś aktywna”, który odbywał się w 1996 roku w Sielinku. Mieszkańcy Lusowa postanowili wziąć w nim udział. Efekt przerósł oczekiwania – Lusowiacy zostali laureatem przeglądu. W 2000 roku choreografem zespołu został Roman Matysiak, wychowawca wielu pokoleń tancerzy. Po jego śmierci obowiązki przejął Marek Bukała, a po nim Sławomir Pawliński. Od 2010 roku za choreografię w zespole odpowiada Dariusz Jezierski. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Zdzisław Pawlaczyk, a kierownikiem zespołu – Krystyna Semba.

„Lusowiacy”, którzy działają w strukturach GOK „SEZAM”, są jedną z najważniejszych kulturalnych wizytówek gminy Tarnowo Podgórne. Zapraszani są na liczne występy w kraju i za granicą. Z występami odwiedzili Holandię, Litwę, Niemcy, Francję, Bułgarię, Hiszpanię i Ukrainę. Wielopokoleniowy zespół sławi i przypomina kulturę i tradycję naszych ojców. 

Na jubileuszowy koncert zapraszamy w dniu Święta Niepodległości, 11 listopada o godz. 18 do hali OSiR w Tarnowie Podgórnym. Wstęp wolny.

Log in

fb iconLog in with Facebook