Pożegnanie Lata - koncert Małgorzaty Ostrowskiej (współorganizacja)

• Miejsce: Park w Tarnowie Podgórnym
  • Bilety: Wstęp wolny

Małgorzata Ostrowska to znana polska piosenkarka rockowa. Jej charakterystyczna chrypka jest rozpoznawalna już przy pierwszych dźwiękach. Dla mieszkańców gminy Tarnowo Podgórne zaśpiewa 27 sierpnia. Podczas imprezy "Pożegnanie lata" wystąpią też zespoły działające w GOK "SEZAM": Mażoretki, Mali Lusowiacy i Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne.

Małgorzata Ostrowska urodziła się w Szczecinku. Śpiewać zaczęła w wieku 11 lat w big bandzie Koliber. Jest żona fotografa Jacka Gulczyńskiego. W 2015 została sojusznikiem osób LGBT.

Zanim jej muzyczna kariera rozpoczęła się na dobre, brała z powodzeniem udział w licznych konkursach wokalnych. W 1981 roku związała się z zespołem Lombard, w którym śpiewała przez dziesięć lat. Zespół zdobył dużą popularność i wypromował takie hity jak: „Nasz ostatni taniec” i „Szklana pogoda”. Od 1996 roku Ostrowska rozwija karierę solową: wydaje płyty i koncertuje. W 1999 roku została nagrodzona za całokształt twórczości „Bursztynowym Słowikiem” na Festiwalu w Sopocie. W 2007 roku była jedyną polską wokalistką, która śpiewała na otwarciu klubu „Hard Rock Cafe” w Warszawie. Jej najbardziej znane utwory to „Szklana pogoda”, „Mister of America”, „Taniec pingwina na szkle”, „Droga Pani z TV”, „Gołębi puch”, „Meluzyna”. Obecnie występuje na wielu galach i koncertach oraz wspiera akcje charytatywne. W filmie „Podróże Pana Kleksa” wcieliła się w postać królowej Aby. Wyśmienicie zagrała i zaśpiewała.

W tym roku pojawiła sie na deskach festiwalu w Opolu i wszystko wskazuje na to, że dostała drugie życie. Amfiteatr oszalał, agratulacjom nie było końca! Nie kryła radości: Moi drodzy, jeszcze raz serdecznie dziękuję za moc, reakcje i komentarze! Już dawno nie dostałam takiej dawki pozytywnej energii. Dziękuję, doceniam i obiecuję spożytkować ją w najlepszym celu. Nie jestem w stanie odpisać każdemu, więc odpisuję zbiorczo – DZIĘKUJĘ, DZIĘ- KUJĘ, DZIĘKUJĘ!!! Małgorzatę Ostrowską z zespołem będzie można usłyszeć podczas imprezy „Zakończenie Lata 2016” w sobotę, 27 sierpnia w Parku 700-lecia w Tarnowie Podgórnym. Artystce towarzyszyć będą także zaproszeni goście: Wanda Kwietniewska i Michał Kowalonek.

16.00 - Zumba w Piwnicy pod Termami

16.30 - Mażoretki (choreograf: Gabriela Drewniak)

17.00 - Mali Lusowiacy (choreograf: Katarzyna Sztylka)

17.30 - Julia Mróz