Mama Tata Teatr i Ja: spektakl "Szałaputki" Teatru TeatRyle

• Bilety: Obowiązują bezpłatne zaproszenia

„Szałaputki” to prześmieszny spektakl lalkowy dla najmłodszych dzieci. Przybrał on formę kabaretu, który rozbawi nawet największego ponuraka. Opowiada o dwóch małych, krnąbrnych kurczakach, które na swojej drodze spotykają lisa. Są w niebezpieczeństwie, muszą walczyć. Kto okaże się sprytniejszy?

Teatr TeatRyle wystąpi na deskach Centrum Kultury w Przeźmierowie 8 maja o godzinie 12.30. Na czas spektaklu scena zamieni się w małe wiejskie podwórko, na którym stanie kurnik zamieszkiwany przez Kwokę oraz dwójkę jej dzieci – Szałaputka i Szałaputkę. Kurczaki, jak to dzieci, ciekawe życia i energiczne, wszędzie ich pełno. Ich mama stara się jak może, żeby jej pociechy wyrosły na grzeczne i ułożone kury. Pewnego razu musi odwiedzić chorą sąsiadkę – panią Piórkowską. A Szałaputki zostają same w domu. Nie mają nikomu otwierać drzwi, ponieważ po okolicy grasuje Lis.

Jest to wstęp do zabawnej opowieści, pełnej wesołych, melodyjnych piosenek. Zapowiada się znakomity teatr lalek zrozumiały dla najmłodszego widza. Maluchy, zabierzcie mamę, tatę lub babcię i dziadka za rękę. Dajcie się wciągnąć do wspólnej zabawy. Bezpłatne zaproszenia można odbierać w siedzibie GOK „SEZAM” (w godz. 9-15), Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (w godz. 15-20) i Centrum Kultury Przeźmierowo (w godz. 9-12 i 17-20). Spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku 4-8 lat.