Premiera spektaklu "Film" Teatru Tańca Sortownia

• Bilety: Bezpłatne zaproszenia

Najnowszy spektakl Teatru Tańca Sortownia jest próbą połączenia X Muzy i sceny. Spektakl zatytułowany „Film” swoją premierę będzie miał w piątek, 29 kwietnia o godz. 18 w Centrum Kultury Przeźmierowo.

Projekt jest integracją różnych środków wyrazu artystycznego. Widzowie będą świadkami interakcji między rzeczywistością ekranu i sceny. – Przy realizacji spektaklu korzystaliśmy z wielu dziedzin sztuki. Mamy tu elementy tańca, filmu, grafiki komputerowej i animacji filmowej. Staraliśmy się bardziej bawić formą, niż treścią. Oczywiście są tu zawarte rozmaite historyjki i epizody łączące się w pewną całość. Jaką? To już musicie zobaczyć sami – przekonuje zespół Sortowni.

Spektakl wyreżyserował Piotr Bańkowski, nad choreografią pracował wraz z Anną Hańczewską i Dawidem Mularczykiem. Muzykę napisał współpracujący z Sortownią od lat Michał ‘NPoT’ Słowiński. Za realizację animacyjno-graficzną i Animacje 2D odpowiadają Alicja Piotrowska i Anna Hańczewska (Studio Fromsquare). Za kamerą stanął Tomasz Chruściel, a opiekę taneczną sprawował Dawid Mularczyk.

Wielbicieli niewątpliwego talentu tancerzy z Sortowni nie trzeba zachęcać do udziału w premierze nowego spektaklu. Niezdecydowanym przypomnieć można, że zespół działający w GOK „SEZAM” ma na koncie wiele udanych spektakli: „Schody-Tryptyk”, „Wieczna wiosna oldschool’owca, czyli Po-lock-owoać”, „Antyrama”, „E-go”, „Anty=Baśń” i „Dylanie na ekranie”. Tancerze potrafią w swych spektaklach poruszać trudne tematy, jak i bawić do łez. Pomysłowość, pasja i taneczne umiejętności sprawiają, że ich produkcje ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Być może także dlatego Teatr Tańca „Sortownia” dwukrotnie wystąpił na Festiwalu Tańca Kielce, jako jedyny zespół amatorski wśród profesjonalistów z całego świata.

Na premierę „Filmu” zapraszamy w piątek, 29 kwietnia o godz. 18 do Centrum Kultury Przeźmierowo. Bezpłatne zaproszenia dostępne będą od początku kwietnia w miejscu imprezy, w siedzibie GOK „SEZAM” (w godz. 9-15) i Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (w godz. 15-20).