Gminne obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski

• Miejsce: Kościół i Park 700-lecia w Tarnowie Podgórnym
  • Bilety: Wstęp wolny

Ze względu na warunki pogodowe część atrakcji dzisiejszych gminnych obchodów 1050-lecia Chrztu Polski  może być przeniesiona z parku do Domu Kultury przy ul. Ogrodowej 14 w Tarnowie Podgórnym.

O godz. 12 w kościele w Tarnowie Podgórnym odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny, którą muzycznie uświetni Chór Samorządowej Szkoły Muzycznej I Stopnia z Tarnowa Podgórnego. Następnie uczestnicy poprowadzeni przez orkiestrę przejdą do Parku 700-lecia, gdzie trwać będzie Festiwal Historyczny "Wioska Żywej Archeologii". W programie m. in. pokazy średniowiecznych technik kulinarnych (pieczenie chleba, konserwowanie żywności), pokazy filcowania, wyrobu kolczug, tarcz drewnianych, farbowania tkanin środkami roślinnymi, a także kowalstwa.