Formacja Chatelet w programie "Wojna płci" - spektakl kabaretowy

• Miejsce: Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym, ul. Ogrodowa 14
  • Bilety: WYPRZEDANE

„Niepoprawni optymiści i wieczni buntownicy, którzy ciągle wierzą, że poprzez kabaret zmienią świat i odkryją u ludzi nowe kontynenty świadomości”. Tymi słowami sami siebie określają członkowie Formacji Chatelet, która z najnowszym programem pt. „Wojna płci” odwiedzi Tarnowo Podgórne.

Formacja Chatelet została założona w Krakowie w 1996 roku. Z założenia grupa miała tworzyć autorskie programy z pogranicza teatru i kabaretu. Na pierwsze sukcesy nie trzeba było długo czekać. Już w 1997 grupa zdobyła Grand Prix krakowskiego festiwalu PAKA, Nagrodę im. Maksa Szoca na Famie w Świnoujściu. W latach późniejszych artyści zdobywali nagrody także na Ludzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry, festiwalu Mulatka i Festiwalu Wyjście z Cienia. Przez kolejne lata grupie przybywało nagród i wyróżnień, a jednocześnie zmieniały się skład i formuła Formacji Chatelet. Ostatecznie w roku 2005 członkowie zespołu postanowili skupić się na działalności stricte kabaretowej.

W ciągu ostatniej dekady Formacja Chatelet stałą się jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich kabaretów. W obecnym składzie występują Adam Małczyk, Michał Pałubski, Barbara Tomkowiak i dźwiękowiec Askaniusz Petynka, który czasem włącza się w wydarzenia na scenie.

Najnowszy program zespołu, „Wojna płci” wymyka się wszelkim ramom, w które próbuje się wpisać kabaret. Głównie dlatego, że jest to spektakl bardzo umiejętnie balansujący na cienkiej granicy kabaretu i rzeczywistości. Formacja pomysły czerpie z czegoś, co jest niekończącym się źródłem inspiracji - z życia! Dlatego ten spektakl rozśmieszy każdego, bo przecież każdy miał jakieś doświadczenia damsko - męskie. I nie zdziwcie się, jak nagle, podczas oglądania „Wojny płci” zobaczycie na scenie siebie. – czytamy w opisie spektaklu.

Jak twierdzą recenzenci, przedstawienie pozwala widzom „pośmiać się z sensem”, o czym przekonać się będzie można w sobotę, 27 lutego o godz. 18 w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Bilety w cenie 39 zł do nabycia w miejscu imprezy (w godz. 15-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (w godz. 9-15) i w Centrum Kultury Przeźmierowo (w godz. 9-12 i 17-20). Sprzedaż biletów online prowadzi serwis Biletomat.p
l.