Kwiaty Polskie z Ejszyszek (Litwa) - koncert z okazji Święta Niepodległości

• Miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo, ul. Ogrodowa 13a
  • Bilety: Wstęp wolny.
Nie brakuje w naszej gminie miłośników folkloru. Mamy dla nich dobrą wiadomość: z okazji Święta Niepodległości wystąpią w Centrum Kultury w Przeźmierowie Kwiaty Polskie z Ejszyszek na Litwie.
Ejszyszki, jak informuje Kurier Wileński, określane są jako „najbardziej polskie miasteczko na Wileńszczyźnie”, w którym aż 85 procent ludności stanowią Polacy. Trudno się zatem dziwić, że prężnie działają tam polskie zespoły, które pomagają zachować tradycje przodków. Wśród nich Kwiaty Polskie – zespól pieśni i tańca, który w ubiegłym roku obchodził 25-lecie istnienia.

Zespół działa przy tamtejszym gimnazjum. Zrzesza 80 osób w wieku 8-18 lat, a w jego skład wchodzą grupy taneczne i chóralne. Młodzież starannie pielęgnuje tradycje Ziemi Wileńskiej, podtrzymując na niej polskość. Prowadzi aktywną działalność koncertową w całym rejonie, występuje też na imprezach kulturalnych organizowanych przez środowisko polskie na Wileńszczyźnie. Kwiaty Polskie z powodzeniem koncertowały także na scenach Polski: w Radomiu, Sandomierzu, Stalowej Woli, Bydgoszczy, Gdańsku, Pułtusku, Kaźmierzu, a w 2011 mieliśmy okazję poznać próbkę możliwości zespołu w Przeźmierowie.

Na kolejne, tym razem świąteczne i uroczyste spotkanie z Kwiatami Polskimi zapraszamy w nasze narodowe święto, 11 listopada o godz. 18 do Centrum Kultury w Przeźmierowie. Wstęp wolny.