Lusowskie Spotkania Muzyczne - koncert 96: Aleksiej Susłow i zespół Harmonia

• Miejsce: Kościoł w Lusowie
  • Bilety: Wstęp wolny

Muzyka akordeonowa ma różne oblicza. To klasyczne usłyszymy podczas nadchodzącego koncertu z cyklu „Lusowskie Spotkania Muzyczne”. W niedzielę, 7 czerwca o godz. 13 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej i św. Jakuba Apostoła zagrają wirtuoz tego instrumentu Aleksiej Susłow i zespół „Harmonia”.

Aleksiej Susłow ukończył studia muzyczne w zakresie gry na akordeonie, dyrygentury i kompozycji. Studiował w Moskwie i w Doniecku. W czasie studiów kilkakrotnie zdobył I nagrodę na Międzynarodowych Konkursach Akordeonowych organizowanych przez Moskiewski Instytut Kultury. Jest kompozytorem takich utworów jak „Christmas Oratorio” z 2008 roku i oratorium „Święty Paweł” z roku 2011. Pisze także symfonie, kwartety smyczkowe i koncerty na akordeon i orkiestrę. Jako pedagog pracował na Ukrainie na Uniwersytecie Pedagogicznym, a także jako dyrygent i solista filharmonii. Koncertował m. in. w Berlinie, Graz, Kijowie, Moskwie, Mińsku i Petersburgu. W 1992 roku z rąk prezydenta Ukrainy odebrał tytuł „Zasłużony działacz kultury Ukrainy”. Od 1998 mieszka we Wrocławiu, gdzie jest wicedyrektorem Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia „S-Art” oraz dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego „Od Baroku do jazzu”.

Artyście towarzyszyć będzie prowadzony przez Halinę Susłow zespół „Harmonia” w składzie: Paulina Wróblewska (fortepian), Marta Iwankiewicz (organy, akordeon), Jacek Wandycz (organy, akordeon) i Piotr Migocki (perkusja). Polecam, wstęp wolny!