fbpx

"ANTY=BAŚŃ" - spektakl Teatru Tańca Sortownia

Szczegóły:

  • Data:
  • Miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo, ul. Ogrodowa 13a
  • Bilety: 10 zł
 

{youtube}CWtFRKgqshw{/youtube}

Odnaleźć piękno w brzydocie i brzydotę w pięknie, zezwierzęcenie i odczłowieczenie, inność – to cele nowego spektaklu Teatru Tańca „Sortownia”. Rzecz dzieje się w galerii, która z czasem przemienia się w krainę ukrytą w głębi umysłu każdego z nas. Pojawiają się bajkowe istoty, które nie zawsze są piękne. A może właśnie takie są? 
Choreografia przygotowana przez Piotra Bańkowskiego z pomocą Dawida Mularczyka i Anny Hańczewskiej wykorzystuje wiele technik tańca współczesnego i tańca ulicznego. Za muzykę do spektaklu odpowiada DJ NPoT, stały współpracownik grupy.

Teatr Tańca „Sortownia” działa w Gminnym Ośrodku Kultury „SEZAM” od 2010 roku, a powstał z połączenia grupy „Free Steps” z Tarnowa Podgórnego i poznańskiego „Teatru Tańca Zakręconego”. W dotychczasowym dorobku zespół ma takie spektakle, jak „Schody – tryptyk”, „Antyrama”, „e-go” „Wieczna wiosna oldschoolowca, czyli PO-LOCK-OWAĆ” oraz „Energia”. Grupa swoje spektakle prezentowała na terenie gminy Tarnowo Podgórne, w Poznaniu (w tym w Teatrze Wielkim i auli WSNHiD) i w Wodzisławiu Śląskim. Dwukrotnie zapraszana była na prestiżowy Festiwal Tańca Kielce.

Log in

fb iconLog in with Facebook