Mama, Tata, Teatr i ja: "Zimowa opowieść" Teatr Krokodyl Wyróżniony

• Miejsce: Dom Kultury Tarnowo Podgórne

Przedstawienie zatytułowane Zimowa przygoda w wykonaniu teatru Krokodyl z Poznania zgromadziło w bibliotece liczne grono dzieci z nowotomyskich przedszkoli.
Aktorzy – Tadeusz Falana i jego żona Magdalena wcielili się w role: pasterza, Świętego Mikołaja oraz staruszki, która już na samym początku spektaklu mocno zaniepokoiła małych widzów. Świętego Mikołaja, który zmierzał do dzieci z prezentami poszczuła psami, przez co zgubił on swój świąteczny worek. Zgubę przypadkiem odnalazł pasterz, chciał zwrócić go właścicielowi ale zgorzkniała staruszka skutecznie mu to utrudniała. Historia ta na szczęście dobrze się zakończyła. Święty Mikołaj odzyskał worek z prezentami, a pasterzowi udało się uzmysłowić bohaterce, jak ważna jest wzajemna życzliwość i dobro. Przesłanie zawarte w opowieści, towarzyszące przedstawieniu kolędy – doskonale znane i śpiewane przez dzieci, ich żywiołowe reakcje na to, co działo się na scenie uczyniły spektakl atrakcyjnym, zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych widzów.
ŻRÓDŁO: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu

Bilety w cenie 10 zł dostępne w siedzibie GOK „SEZAM” (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym) od pon. do pt. w godz. 9-15, w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14) od pon. do pt. w godz. 15-20, w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a) od wt. do pt. w godz. 16-20. Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl