fbpx

V Jarmark Bożonarodzeniowy w CK Przeźmierowo

Szczegóły:

  • Data:
  • Miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo
  • Bilety:wstęp wolny

 

 

V Jarmark już 7 grudnia - Na jarmarkach spotykamy się bardziej kameralnie i po sąsiedzku. Także oferowane tu towary, czy przysmaki często pochodzą od lokalnych rękodzielników i producentów. Kolorowa sceneria, pełna muzyki i tradycyjnych, apetycznych zapachów sprzyja celebrowaniu „magii świąt” z rodziną i znajomymi.

Tradycja organizowania jarmarków bożonarodzeniowych w krajach Europy Środkowej i Zachodniej sięga XIV wieku. U naszych niemieckich sąsiadów są chyba najbardziej popularne, pojawiając się w małych miasteczkach i metropoliach, przy czym w tych ostatnich bywa ich niekiedy nawet po kilkadziesiąt. Wydaje się, że właśnie z Niemiec tradycja przywędrowała do Polski, a my bardzo ją polubiliśmy. Jest bowiem kolejnym sposobem na to, by nieco wydłużyć okres świątecznych przyjemności i może lepszą alternatywą dla zbyt częstych wizyt w centrach handlowych.

Na jarmarkach spotykamy się bardziej kameralnie i po sąsiedzku. Także oferowane tu towary, czy przysmaki często pochodzą od lokalnych rękodzielników i producentów. Kolorowa sceneria, pełna muzyki i tradycyjnych, apetycznych zapachów sprzyja celebrowaniu „magii świąt” z rodziną i znajomymi.

Jarmark w Przeźmierowie to także inicjatywa, która powstała z chęci wykreowania przestrzeni serdecznych spotkań lokalnej społeczności wokół pięknych tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Mamy w naszej okolicy mnóstwo bardzo zdolnych i twórczych osób, które mają tu szansę pokazać swoje piękne wyroby, lub pochwalić się talentem scenicznym. Co roku zapraszamy lokalnych wystawców do przygotowania stoisk handlowych, organizujemy program występów na scenie oraz część warsztatową.

Tegoroczna V edycja Jarmarku w Centrum Kultury Przeźmierowo odbędzie się w sobotę 7 grudnia w godzinach 12 – 19. Kolejnego dnia, w niedzielę 8 grudnia, uzupełni ją seans kinowy dla dzieci i wizyta prawdziwego Mikołaja z Rovaniemi. Na to ostatnie wydarzenie bilety będą dostępne niebawem. Zatem atrakcji w mikołajkowy weekend będzie w tym roku cała moc.

Na razie zdradzamy, że oprócz bogatej oferty stoisk z tradycyjnymi wyrobami i jedzeniem oraz świątecznego programu na scenie, przygotowujemy ciekawe warsztaty plastyczne i strefę dla najmłodszych dzieci.

Dokładny program Jarmarku poznamy pod koniec listopada, dlatego zaglądajmy na stronę www.goksezam.pl i obserwujmy plakaty Gminnego Ośrodka Kultury. Wystawców zaś nadal zapraszamy do zgłaszania stoisk: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin dla wystawców: http://goksezam.pl/pliki/regulaminy/Jarmark2019.pdf

Log in

fb iconLog in with Facebook