fbpx
Logo
Wydrukuj tę stronę

Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej dla rodziców

Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej dla rodziców

Szczegóły:

    • Data:
    • Miejsce: Centrum Kultury Przeźmierowo

 

 

 18 czerwca Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne podsumuje rok swojej pracy. 

W tym dniu odbędzie się koncert dla rodziców. 

 

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne w obecnym składzie pracuje od 2009 roku. Zespół funkcjonuje w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury „SEZAM” i zrzesza obecnie 50 członków grupy koncertowej i kilkunastoosobową grupę aspirującą do podstawowego składu. Oprócz kształtowania wrażliwości muzycznej i umiejętności gry na instrumentach, orkiestra buduje w nich również inne istotne wartości patriotyczne i wychowawcze.

Szefem artystycznym i kapelmistrzem orkiestry jest Paweł Joks, który prowadzi też zajęcia sekcji - trąbek. Pozostałe sekcje obsadzone są przez instruktorów: Piotr Żelazny - saksofon, flet, Mateusz Osowski  - klarnet, Dariusz Piotrowski - tuba, puzon, sakshorn i Maksymilian Mińczykowski - perkusja.

Profesjonalna opieka instruktorska pozwoliła zespołowi na osiągnięcie w krótkim czasie bardzo wysokiego poziomu artystycznego, czego wyrazem są wyróżnienia i nagrody zdobywane na festiwalach i konkursach. Wśród nich - zwycięstwo Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Tarnowo Podgórne w konkursie „O Złoty Róg” (2013). W ciągu minionych lat tarnowscy muzycy koncertowali wielokrotnie w kraju i za granicą (Włochy, Niemcy). Wyposażeni w doskonałe instrumenty i atrakcyjne stroje są artystyczną wizytówką Gminy Tarnowo Podgórne. W 2016 Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne pod dyrekcją Pawła Joksa zajęła I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1000 euro w ramach Międzynarodowych Przesłuchań Orkiestr Dętych im. Dusana Miljkovića. 

Zajęcia odbywają się w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym.

Gminny Ośrodek Kultury SEZAM ul. Poznańska 96, 62-080 Tarnowo Podgórne
Wykonanie strony: Jarek Krawczyk