fbpx

Dni Gminy Tarnowo Podgórne 2019

Szczegóły:

  • Data:
  • Miejsce: Park 700-lecia Tarnowo Podgórne

 

 

W  środku czerwca znów bawimy się całą gminą na Dniach Gminy! Na scenie oczywiście same gwiazdy, a obok występów artystycznych atrakcje dla całej rodziny.

             Obchody święta gminy rozpoczniemy już 14 czerwca – w tym dniu na świeczniku pojawią się młodzi naszej społeczności: od 16:00 w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym odbędzie się konferencja „Rola młodzieży w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego”, a po niej – uroczysta gala. Młodzieżowa Rada Gminy Tarnowo Podgórne uhonoruje osoby szczególnie zasłużone dla młodzieży: Młodego Artystę, Młodego Naukowca, Młodego Sportowca, Młodego Społecznika i Oddanego dla Młodych – to w ramach gali Młode Lwy 2019.

 15 czerwca – wieczór z gwiazdami

             Tego dnia w Parku 700-lecia w Tarnowie Podgórnym wystąpi plejada gwiazd z całej Polski, w tym wspaniali artyści z naszej Gminy. Zaczynamy o 16:45, by wręczyć nagrody za Turniej Mikstów - III Grand Prix Gminy Tarnowo Podgórne w Siatkówce Plażowej. Tuż potem na scenie pojawi się pierwsza artystka – Cleo. Od jej znakomitego występu w reprezentacji Polski na konkursie piosenki Eurowizji jej styl polubiło tysiące nie tylko młodych Polaków. Cleo to wokalistka, autorka tekstów, malarka i projektantka. Dziewczyna o niezwykłym, czarnym głosie, w jej wokalu usłyszymy nuty soul, gospel, r`n`b i hip hopu. Niesamowita jest jej sceniczna stylizacja – dzięki niej nazwana została pierwszą Słowianką Rzeczpospolitej. To właśnie piosenka „My Słowianie” - w duecie z Donatanem przyniosła jej sławę. Na swoim koncie ma krążek Hiper/Chimera (potrójna platynowa płyta), a kolejny album Bastet jeszcze przed sprzedażą uzyskał status Złotej Płyty. Zapowiada się więc gorąca godzina w słowiańsko – hip hopowych rytmach.

            Od 18:00 scenę przejmą Ruphert i Rico. Dwójka zabawnych gości naszej gminy zapewne rozbawi całe rodziny. Klauni Ruphert i Rico występują na dziesiątkach podobnych imprez w całej Polsce.

             Dalej czarować nas będzie zespół Czarodzieje To MY (19:00)laureaci konkursu Rozśpiewana Gmina. Zespół powstał w listopadzie 2017 roku w Tarnowie Podgórnym. Inicjatorami były same dzieci. Początkowo skład zespołu tworzyła czwórka przyjaciół, którzy znali się już od przedszkola: Gabrysia i Kamil Marszał - wokal, Mateusz Dęga – perkusja, Mikołaj Kosmowski – gitara. Teraz, dzięki Przemysławowi Kosmowskiemu, który objął artystyczną opieką zespół na scenie zobaczymy grupę w poszerzonym składzie: Łukasz Grajewski -instrumenty klawiszowe oraz Adam Burdyński – gitara basowa. Dzięki pełniejszemu brzmieniu, przed zespołem pojawiły się nowe możliwości zmierzenia się z bardziej wymagającym repertuarem. Dalej scena wciąż będzie opanowana przez młodych artystów, bo pojawi się na niej Zespół Muzyczny ze Szkoły Podstawowej z Baranowa ( to także Laureaci Rozśpiewanej Gminy). Grupa liczy 30 osób i wspaniale dzieli się swoją energią na scenie. Zespół wykonuje utwory muzyki poważnej jak i rozrywkowej. W tej chwili łączy on uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum tworząc nietypowe połączenie entuzjazmu i ufności młodszych z kreatywnością i dojrzałością muzyczną starszych. Twórczynią i opiekunką zespołu jest Diana Matuszak.

            Oficjalnie jako "Dead Pixels" istnieją od 2018 roku, jednak początki ich wspólnego grania sięgają 2016 roku. Mówią krótko i na temat: "gramy Rock'N'Rolla". Od 20:00 usłyszymy więc covery takich zespołów jak: AC/DC, Scorpions, ZZ Top, TSA, Farben Lehre, Judas Priest, Iron Maiden, Perfect, IRA oraz ich własne utwory. Skład zespołu to: Marcin – gitara/śpiew, Rafał – gitara, Edas – bas,  Zwierzak ( Filip) – perkusja. Wszyscy deadpixelowcy są z Tarnowa i okolic.

            O 21 swoją piosenkę o Tarnowie Podgórnym oraz inne utwory zarapuje Pan Panicz. to mieszkający w Tarnowie Podgórnym Raper Undergroundowy działający muzycznie od blisko 15 lat. Na swoim koncie ma on zarówno kilka solowych produkcji (m.in. "Zamach Mixtape" czy "Veni"), współtworzone z grupą Fanatyków Kolejorza pełnoprawne, zarejestrowane w ZAIKS wydawnictwa (Definicja Kibol i Definicja Kibol 2) oraz wiele koncertów zagranych zarówno na terenie Wielkopolski jak i poza nią. Jego najbardziej rozpoznawalne, znane z serwisu YouTube single to "Żądza Pieniądza", "Jak Heroina", czy wydany niezależnie w roku 2018 utwór "Mój Fyrtel Tarnowo Podgórne". Na co dzień Rafał „Panicz” Pielucha jest radnym Gminy Tarnowo Podgórne, można więc śmiało powiedzieć że rapuje o rzeczywistości, którą doskonale zna.

            Gwiazdą wieczoru będzie zespół, który grał w przeróżnych składach, ale od lat ich przeboje splatają się z osobistymi historiami wielu ludzi. Nie ma przecież chyba nikogo, kto nie nucił hitu „Pocałuj noc” albo  też nie wypatrywał czy na niebie nie pojawił się „Orła cień”. Varius Manx i Kasia Stankiewicz wystąpią w Tarnowie Podgórnym od 21:45. Powrót Kasi Stankiewicz do  Varius Manx z okazji obchodów 25 lecia zespołu był bardzo wyrazistym momentem, zauważalnym na rynku muzycznym. Rok 2016 to pasmo niekończących się sukcesów. Znakomity odbiór jubileuszowej trasy koncertowej, cały worek nagród przywieziony z Festiwalu Opolskiego, bardzo dobrze przyjęty wspólny utwór "Ameryka" oraz fantastyczny odbiór fanów scementowały współpracę na kolejne lata. Historia zespołu Varius Manx pisze się dalej...Po 21 latach od rozstania zespołu z Kasią Stankiewicz, i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca w najlepszej możliwej kondycji i zabiera słuchaczy prosto do serca lasu. Powstaje nowy album zespołu „ENT” - owoc wspólnej pracy ludzi, którzy odważyli się "wejść do tej samej rzeki" - a to zdarza się niezwykle rzadko. Premiera krążka odbyła się 13 kwietnia 2018.  Tak bogaty dzień podsumujemy widowiskiem typu światło i dźwięk – pokazem laserowym ok. 23:00.

 16 czerwca – podniebne popołudnie!

            Kolejnego dnia święta gminy Tarnowo Podgórne niemal dosłownie poszybujemy w niebo. Od 15:00 do 18:30 zapraszamy całe rodziny na Aeropiknik.   Na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji: ekspozycja sprzętu lotniczego, balonowy trening pokazowy,  gry i zabawy lotnicze. Nie lada gratką będą z pewnością symulatory: w nich poczujemy się jak pilot szybowca lub balonu.

            Niedziela to oczywiście także czas uroczystości oficjalnych, również bardzo ważnych w życiu naszej gminnej wspólnoty. O 12:00 Msza św. w kościele p.w. Serca Jezusowego w Tarnowie Podgórnym z udziałem Orkiestr, a po niej przemarsz Orkiestr Dętych do Parku 700-lecia. Tam zaprezentują się przed nami Młodzieżowe Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne oraz zaprzyjaźnione: Orkiestra Dęta im. harcmistrza Antoniego Jerzaka z Mosiny, Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej. Towarzyszyć im będą pokazy mażoretek.

            W oba dni będziemy mogli się posilić w strefie gastronomicznej, najmłodsi poskaczą w dmuchańcach, a każdy sobie będzie mógł sprawić pamiątkę na jednym z festynowych stoisk.

Log in

fb iconLog in with Facebook