Koncert karnawałowy "Cygańska miłość"

• Bilety: 50 zł, 60 zł

Ogniste czardasze, cygańskie przeboje, słynne arie operetkowe i brawurowe improwizacje węgierskich wirtuozów usłyszymy podczas koncertu karnawałowego 8 stycznia 2019 roku (godz. 19) w Centrum Kultury w Przeźmierowie. To wszystko za sprawą znakomitych artystów Lajos Sárközy Jr. and his Orchestra - najlepszego cygańskiego zespołu z Budapesztu. W swoim repertuarze mają kompozycje muzyki klasycznej jak i cygańskiej, a w artystycznym cv uczestnictwo w wielu prestiżowych festiwalach na Węgrzech (m. in. Festival Academy, Cziffra Festival, Festiwal Muzyki Kameralnej Kaposfest), a także w międzynarodowych (Festspillene i NordNorge, Arctic Arts Festival, Transform World Music Festival, Mozarteum/Salzburger Festspiele, Tokyo, Japan Suntory Hall).

Liderem zespołu jest Lajos Sárközy Jr. Jest on potomkiem 7. generacji węgierskich muzyków cygańskich. Studiował na Akademii Muzycznej Ferenca Liszta w Budapeszcie, zdobył wiele nagród w konkursach muzycznych - zarówno w muzyce klasycznej, jazzowej i cygańskiej. Jest też głównym solistą Cygańskiej Orkiestry Symfonicznej w Budapeszcie. Z artystami z Węgier wystąpi śpiewaczka Renata Drozd, dysponująca wspaniałym sopranem lirico-spinto, która najtrudniejsze arie z operetek Kálmána i Lehara wykonuje z lekkością, wdziękiem i wirtuozerią. Towarzyszyć jej będzie Hubert Stolarski - tenor, którego talent mogliśmy podziwiać 20 października podczas koncertowego wykonania operetki „Kraina uśmiechu” w przeźmierowskim Centrum Kultury.

Ostatnie już bilety w cenie 50 zł i 60 zł do nabycia w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20) w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku, w godz. 15-20) oraz w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku, w godz. 9-15). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl. Zapraszamy!