Premiera spektaklu "Ptak" grupy KOMEDIANCI Wyróżniony

• Bilety: bezpłatne zaproszenia

KOMEDIANCI zagrają poważną „dorosłobajkę”. Zapraszają na premierę spektaklu „PTAK” Jerzego Szaniawskiego.

Rzecz dzieje się w miasteczku na granicy między prawdą a bajką. Wszyscy obywatele mają jakieś aspiracje, jakieś tęsknoty- w godzinach na tęsknoty nie przeznaczonych: felczer pisze historię rodzinnego miasta, aptekarz propaguje większą wydajność pracy, żona aptekarza, zamiast pilnować ogniska domowego zajmuje się zagadnieniami kolorystycznymi, lekarz chodzi do znajomych dzieci grać w loteryjkę a rajcowie zacnego grodu godzinami obradują, konferują, debatują, regulują, decydują i… manipulują. W błogostanie nic nierobienia  wymyślają  przyszłość. Nadęte aspiracje, przerośnięte ambicje, rozkoszna sielanka tworzą atmosferę sytego zadowolenia. Bezruch, cisza, władzą upojenie. I nagle w naszym spokojnym, starym mieście…naraz…złoty ptak. Co za ptak? Jaki ptak? Kto wypuścił ptaka? I po co? Teatr prześmiewczy, ironiczny, podszyty groteską i brawurowym aktorstwem.

Reżyseria - Bogdan Żyłkowski, scenografia i kostiumy - Agnieszka Gierach, opracowania muzyczne -Joanna Waluszko. Aktorzy: Anna Dzięcioł, Katarzyna Preyer, Sławomira Krzyżaniak, Krzysztof Bogajczyk, Szymon Moniuszko, Robert Nowak, Tomasz Pietrzak, Łukasz Romański.

Zapraszamy do Centrum Kultury w Przeźmierowie 18 grudnia (wtorek). Początek o godzinie 18.

Na spektakl obowiązują bezpłatne zaproszenia dostępne w stałych punktach sprzedaży biletów. Zaopatrzyć się w nie będzie można od 16 listopada w biurze GOK SEZAM w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku, w godz. 9-15), w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku, w godz. 15-20) oraz w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20).