Wystawa malarstwa Bogdana Galewskiego "Tancerki Madrytu, Okna Brukseli, Wiolinistki Warszawy" Wyróżniony

• Miejsce: Galeria w Rotundzie, Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym
  • Bilety:wstęp wolny

"Tancerki Madrytu. Okna Brukseli. Wiolinistki Warszawy" to tytuł wystawy, którą od 7 - 26.11.2018 będzie można obejrzeć w Galerii w Rotundzie. Wystawa obejmuje 18 obrazów poświęconych trzem europejskim stolicom.
Jej autorem jest Bogdan Galewski. Swoje pierwsze prace prezentował już w czasach studenckich. Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu. Zaraz po jej ukończeniu rozpoczął pracę w przedsiębiorstwach rolnych, a w latach 90. został nauczycielem i dyrektorem szkoły. Do swojej malarskiej pasji powrócił na emeryturze. W ciągu ostatnich lat namalował kilka cykli obrazów, które prezentowane były na wystawach Śladami Moneta i Van Gogha, ONE, Tamte dziewczyny, Kobiety, konie wilki. Jego prace znaleźć można w salonach Warszawy, Berlina, Frankfurtu nad Menem i Brukseli oraz w Kaźmierzu, gdzie artysta mieszka. Inspiruje się polskimi i zagranicznymi postimpresjonistami. Tematem dominującym w jego pracach jest Kobieta, jej wrażliwość i pasje.
Wystawa w marcu 2019 będzie prezentowana w siedzibie Komisji Europejskiej w Brukseli.