Wystawa fotografii Jowity Jakubiak pt. "Decyzje"

• Miejsce: Galeria w Rotundzie, Dom Kultury w Tarnowie Podgórnym
  • Bilety:wstęp wolny

Od 10 października w Galerii w Rotundzie w Tarnowie Podgórnym możemy oglądać wystawę fotografii Jowity Jakubiak pt. "Decyzje".

Co ją zainspirowało? Wyjaśnia nam sama:
Decyzją jest wybranie karmazynowej szminki, w której udamy się na lotnisko.
Decyzją jest odwrócenie głowy i rozpoznanie czyjejś twarz.
Decyzja to zmiana konwencji.
Decyzja trafna, instynktowna, na wpół świadoma, przypadkowa, niezmienna.
Decyzją jest przyglądanie się moim fotografiom,
by odszukać w nich własne d e c y z j e.

Jowita Jakubiak to mieszkanka naszej gminy. Mówi o sobie, że jest sentymentalną dziewczyną, lubującą się w poezji Szymborskiej, prozie Zafón'a i dramatach Shakespear'a. Jest miłośniczką sztuki szeroko pojętej. Popełnia od czasu do czasu jakiś obraz. Skłonna jest do tworzenia własnych szablonów myślenia (szczególnie wtedy, gdy nie powinna). Ma ekspresywne podejście do życia. Fotografię uosabia i traktuje jak towarzyszkę, z którą rzadko się rozstaję. Mówi, że ma z nią dobry kontakt (chyba, że którejś z nich padnie bateria). Zdjęcia służą jej do wyrażania osobistych projekcji wspomnień, emocji, by móc do nich regularnie wracać. Uczęszcza do I Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Uczy się w klasie dwujęzycznej z językiem francuskim. Za rok przystąpi do egzaminu dojrzałości, a w planach ma kontynuację nauki w stolicy Francji.