Spektakl komediowy "Ranny Ptaszek"

„Dla statecznych par – może ku przestrodze. Dla młodych małżeństw – może ku nauce. Dla widza wyrobionego – aktorstwo bez chałtury. Dla nowicjusza w teatrze – trzymająca w napięciu akcja” – takie rekomendacje znajdziemy w opisie spektaklu „Ranny ptaszek” w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. Zobaczymy go w Centrum Kultury Przeźmierowo w piątek, 13 kwietnia o godz. 19.

- On i ona we własnej sypialni… Ale spokojnie, obejdzie się bez ekscesów, przecież to stare dobre mał-żeństwo. Rutyna, czasem znudzenie i zrzędzenie, dużo zaufania i szacunku, a do tego sporo wykrętów i szukania dziury w całym. Tempo akcji staje się zawrotne, gdy do sypialni tych dwojga wpada przez balkon cuchnący bezdomny – czytamy w opisie spektaklu.

Ta czarna komedia oparta jest na tekście kanadyjskiej dramatopisarki Coleen Murphy. Jej światowa prapremiera odbyła się w Londynie w 2011 roku, do Polski „Ranny ptaszek” doleciał w ubiegłym roku. Spektakl ten to mocna dawka humoru i ważne międzyludzkie sprawy, czyli prawdziwa komedia mał-żeńska. W dwóch aktach spotkamy wiele emocji – od śmiechu po wzruszenie. W obsadzie zobaczymy m. in. Barbarę Bursztynowicz, Wojciecha Wysockiego i Tomasza Ciachorowskiego. Aktorów tych publiczność kojarzyć może nie tylko z desek teatralnych i ról filmowych, ale także obecności w popularnych serialach – „Klan”, „Ranczo”, „Barwy szczęścia”, „M jak miłość” czy „Na dobre i na złe”.

- Ranny ptaszek jest komedią, która śmieszy bez wymuszania rechotu i wzrusza bez sentymentalizmu. A na koniec zostawia widzów w poczuciu mile i z sensem spędzonego wieczoru – obiecują twórcy spek-taklu. Na dwugodzinne przedstawienie przedzielone przerwą zapraszamy w piątek, 13 kwietnia o godz. 19 do Centrum Kultury Przeźmierowo. Bilety w cenie 39 zł dostępne są w miejscu imprezy (od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż internetową pro-wadzi serwis Bilety24.pl.

.