Bass Astral x Igo Orchestra - koncert

• Bilety:BILETY WYPRZEDANE

Bilety na ten koncert skończyły się na tydzień przed imprezą. Trudno się dziwić: krakowski duet stanowi jedno z największych objawień ostatnich miesięcy na rynku muzycznym. Koncert w Przeźmierowie będzie zaś jednym z czterech występów, podczas których muzykom towarzyszyć będzie kilkunastoosobowy zespół. 7 kwietnia w tutejszym Centrum Kultury zagra Bass Astral x Igo Orchestra.

Twórcy Bass Astral x Igo, producent Kuba Tracz i wokalista Igor Walaszek, wywodzą się z rockowego zespołu Clock Machine. Pierwsze utwory, które powstały w projekcie, były zresztą elektronicznymi wersjami piosenek grupy. W twórczości duetu, mimo sporej dawki syntetycznych brzmień, wciąż słychać rockowe korzenie i inspiracje. Na koncertach można czasem usłyszeć nawet elektroniczne wersje rockowych klasyków, np. fenomenalną, taneczną wersję „Would” z repertuaru Alice in Chains.

To właśnie koncerty są wielką siłą duetu. Grupa zapełnia spore kluby w całej Polsce, występowała na dużej scenie festiwalu Audioriver, a do roli supportu zaprosił krakowian brytyjski duet Hurts. Wkrótce Bass Astral x Igo zagości na wielu scenach juwenaliowych, także w Poznaniu. Nagranie koncertu w gliwickiej Spriali zanotowało na YouTube 700 tysięcy odsłon. Ale żadne nagranie nie zastąpi koncertowego przeżycia. Bass Astral x Igo na koncie ma dwa albumy: „Discobolus” z 2016 roku i wydany jesienią „Orell”. Za mastering ostatniego odpowiada berlińskie studio Calyx, z którego wychodziły nagrania takich artystów jak Moderat, Tiga i The XX.

Koncerty z „orkiestrą” – sekcją smyczkową, dętą i rytmiczną stanowią kolejny etap artystycznego rozwoju grupy, a zarazem ciekawy artystyczny eksperyment. Moim zdaniem, warto wziąć w nim udział, bo połączenie elektroniki, rockowych wpływów, elementów jazzu i talentu wokalnego Igora Walaszka zapowiada się ekscytująco. Początek koncertu o godz. 20.