Kazik & Kwartet Pro Forma - koncert

Wspólna historia Kazika i Kwartetu ProForma sięga roku 2012. Gościnne wykonanie kilku utworów ojca podczas jednego z koncertów zespołu, przerodziło się w dłuższą współpracę. W jej wyniku w 2015 roku ukazały się dwupłytowy koncertowy album „Wiwisekcja” i płyta DVD „Diwidisekcja”.

W maju ubiegłego roku premierę miał pierwszy studyjny album Kazika i Kwartetu ProForma, o wiele mówiącym tytule „Tata Kazika kontra Hedora”. Jest on nawiązaniem do legendarnych płyt Kultu - „Tata Kazika” z 1993 roku i wydanego trzy lata później krążka „Tata 2”. Z tą różnicą, że wspomniane płyty zawierały piosenki Stanisława Staszewskiego w aranżacjach grupy Kult. Tym razem Kwartet ProForma na warsztat wziął wiersze Stanisława Staszewskiego odnalezione w rodzinnych archiwach. „Tata Kazika kontra Hedora” to więc zestaw autorskich kompozycji. Fanów legendarnych płyt z „Barankiem”, „Celiną”, „Balem Kreślarzy”, czy „Gwiazdą szeryfa” zachęcić może stylistyka, wyraźnie nawiązująca do klimatu tych nieśmiertelnych przebojów.

Kwartet ProForma, choć ostatnio koncentruje się na własnych piosenkach, warsztat aranżacyjny wyrobił sobie przez lata grywania utworów Jacka Kaczmarskiego, Stanisława Staszewskiego, Georgesa Brassensa, Nicka Cave’a czy Toma Waitsa. Zespół od lat tworzył autorską muzykę do wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jacka Kaczmarskiego i Krzysztofa Gajdy.

Podczas koncertu w Centrum Kultury Przeźmierowo usłyszymy zapewne nie tylko piosenki z najnowszej płyty, ale i utwory znane już z „Taty Kazika” i „Taty 2”. Kazik & Kwartet Pro Forma lubią zaskakiwać - do programu koncertów często przemycane są utwory z solowych płyt Kazika oraz klasyki punk rocka i piosenki autorskiej.

W poniedziałek, 19 marca o godz. 20 na scenie Centrum Kultury w Przeźmierowie zameldują się: Kazik Staszewski (śpiew), Przemysław Lembicz (gitara, śpiew), Piotr Lembicz (gitary), Wojciech Strzelecki (kontrabas, gitara basowa, śpiew), Marcin Żmuda (instrumenty klawiszowe, śpiew) i Marek Wawrzyniak (perkusja). Bilety w cenie 65 zł można kupować w miejscu imprezy (od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż internetową prowadzi serwis Bilety24.pl.